اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

سرپرست جدید فرمانداری: زیارت اولویت نخست شهرستان مشهد است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- سرپرست فرمانداری مشهد گفت: نخستین اولویت این شهرستان زیارت است که با اتکای به آن می‌توان دیگر عرصه های جامعه را نیز پویا کرد.

محسن داوری روز چهارشنبه در حاشیه آیین معارفه خود در جمع خبرنگاران افزود: امروز مردم نیاز دارند که مسوولان در میان آنان حضور یافته و دغدغه‌های آنان را بشنوند و به سوالاتشان پاسخ داده و مشکلات آنان را برطرف نمایند.
وی از مردم مشهدالرضا استمداد طلبید و گفت: شهر امام رضا(ع) شهری جهانی است و امروز هرکس به مشهد می آید در واقع زمینه ای فراهم می شود تا به عنوان سفیر مشهد در جهان عمل کند.

سرپرست فرمانداری مشهد افزود: ما مسوولان باید از مشهد شهری بسازیم که بتواند به خوبی از عهده خادمی زائران شریف آستانه مقدس ثامن الحجج حضرت امام رضا(ع) برآید.

داوری خاطرنشان کرد: اقتصاد شهر با اتکای به موضوع زیارت متحول می شود و از سوی دیگر در حوزه رسیدگی به محرومان نیز برنامه جامعی اجرا خواهیم کرد که با حضور در محلات، مناطق و روستاهای مشهد، برای رفع مشکلات به ویژه رفع مشکلات مردم محروم و ضعیف جامعه اقدام شود.
وی مقابله با حاشیه نشینی را از دیگر اولویت های فرمانداری مشهد برشمرد و گفت: در راستای ساماندهی و توانمندسازی این محیط برنامه ریزی و اقدامات اجرایی خواهیم داشت، اولین گام ما در حوزه حاشیه شهر، رسیدگی به روستاها و مناطقی است که ظرفیت ساز ایجاد مناطق حاشیه نشین در این کلانشهر هستند، وقتی ما بتوانیم اشتغال را در روستاها ایجاد کنیم قطعا حاشیه شهر مصون خواهد ماند.

شهرستان مشهد گرچه افزون بر ۳.۵ میلیون نفر جمعیت دارد که اکثریت آنان در کلانشهر مشهد سکونت دارند اما در شرایط عادی تا پیش از بحران کرونا سالانه پذیرای ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان بود.

حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر از جمعیت مشهد ساکن مناطق حاشیه‌ای آن هستند.  

حدود ۵۰۰ هزار روستانشین نیز در ۴۰۰ روستا و آبادی واقع در حوزه جغرافیایی شهرستان مشهد زندگی می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا