اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

سردار جعفری: مطالبه‌گری در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مسوول قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیه الله (عج) گفت: ماهیت اصلی بیانیه گام دوم انقلاب همان جریان سازی مردمی و پای کارآمدن مردم است، بنابراین مطالبه‌گری مردمی در مسیر بیانیه گام دوم است.

به گزارش روز پنجشنبه قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیة الله (عج)، سردار محمدعلی جعفری روز پنجشنبه در نشست سالانه دبیران مجامع مطالبه‌گران مردمی در مشهد افزود: بیش از ۴۲ سال است که از عمر با برکت انقلاب می گذرد و طبق فرمایش مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی اکنون در مرحله سوم تمدن سازی است و باید در این مرحله دولت اسلامی محقق شود تا به مرحله بعد یعنی جامعه اسلامی دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: دولت اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب، همان دولتی است که عاری از هرگونه فساد اداری و فساد اقتصادی است.

مسوول قرارگاه فرهنگی اجتماعی حضرت بقیة‌الله (عج) با اشاره به نقش مردم در دولت سازی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی خاطرنشان کرد: مردم بزرگترین قدرت در جمهوری اسلامی هستند و برای حل مشکلات کشور باید مردم به صحنه بیایند، در واقع بدون نقش آفرینی مردم از مرحله سوم تمدن نوین اسلامی که دولت‌سازی است، عبور نخواهیم کرد.

سردار جعفری اظهار داشت: مطالبه‌گران بدون شک در مسیر تمدن سازی حرکت می‌کنند اما نباید صرفا خود را به مطالبه گری محدود کنند؛ توجه به جریان سازی مردمی در راستای مطالبه‌گری و مبارزه با فساد از مهمترین موضوعاتی است که مطالبه گران باید به آن توجه کنند.

وی گفت: وظیفه اصلی مطالبه‌گران ایجاد جبهه و جریان مردمی برای مبارزه با فساد است، به میدان آوردن مردم و تکثیر گروههای مطالبه گر مردمی باید هدف اصلی دبیران مطالبه گر باشد.

مسوول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله (عج) هم‌افزایی و ساماندهی گروه‌های مردمی را از دیگر ملزومات جریان مطالبه‌گر مردمی خواند و اظهار داشت: تشکیل جبهه نیازمند انسجام و هماهنگی است. فعال کردن گروه‌های مطالبه‌گر و هم‌افزایی آنها برای کار جمعی از ضروریاتی است که باید دبیران مطالبه‌گر استانی به آن توجه ویژه کنند.

وی افزود: فعال سازی گروههای غیر فعال از دیگر اقداماتی که دبیران مطالبه گر در استان ها و شهرستان ها انجام دهند، گروههایی که پیش از این مطالبه‌گری کرده‌اند اما سرخورده شده‌اند و یا سرکوب شدند باید فعال شوند.

سردار جعفری در خصوص توجه قوای سه گانه به مطالبه‌گران مردمی در استان ها و شهرستان ها گفت: در استان ها و شهرستان ها باید استانداران، فرمانداران و دادستانی‌ها از حرکت شما مطالبه‌گران استقبال و حمایت کنند.

مسوول قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله(عج) گفت: برای آنکه خون هزاران شهید به ثمر بنشیند باید بی وقفه برای پای کار آوردن مردم در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تلاش کنیم.

نخستین نشست سالانه دبیران مجامع مطالبه‌گران مردمی دیروز در مشهد آغاز شد و روز جمعه، ۱۳ اسفندماه به کار خود پایان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا