اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

ستاد مقابله با کرونا چگونگی فعالیت مدارس خراسان رضوی را بررسی می‌کند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: ستاد استانی مقابله با کرونا در حال بررسی چگونگی فعالیت مدارس در شرایط جدید رنگ‌بندی شیوع ویروس کرونا است.

صفدر سلطانی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: با توجه به افزایش شیوع بیماری کووید ۱۹ در سطح جامعه و به تبع آن در مدارس، این بررسی به قید فوریت در حال انجام است.

وی ادامه داد: در صورت تصویب ستاد استانی مقابله با کرونا وضعیت آموزش حضوری در مدارس بر اساس رنگ‌بندی کرونایی در شهرها خواهد بود و به این ترتیب آموزش حضوری در مدارس شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل خواهد بود و در سایر شهرها نیز با تصمیم گیری جدید آموزش انجام می شود.

معاون آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: علاوه بر این با افزایش شیوع بیماری، با تشکیل کمیته سلامت دانش آموزی ستاد مقابله با کرونا تصمیماتی در زمینه کم وکیف فعالیت مدارس گرفته شد که در صورت موافقت ستاد استانی اطلاع رسانی و اجرایی می شود.

وی افزود: در حال حاضر در صورت درگیری دانش آموز یا معلم در هرکلاس با بیماری چه از حیث تست مثبت و چه از نظر دارا بودن علایم بیماری آموزش صرفا برای آن کلاس درس به صورت مجازی خواهد شد.

سالطانی ادامه داد:در صورت ابتلای بیش از یک نفر در کلاس یا مدرسه، آموزش برای تمامی دانش آموزان مدرسه به مدت ۱۰ روز مجازی خواهد بود و آموزش حضوری اجرا نمی شود.

خراسان رضوی افزون بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز دارد که حدود ۹ درصد جمعیت دانش‌آموزی کشور را تشکیل می‌دهند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا