اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ستاد مدیریت بحران گناباد به حالت آماده‌باش درآمده است


به گزارش خبرنگار مهر، آب گرفتگی شدید در برخی از معابر عمومی، کندی رفت و آمد و وارد شدن خسارت‌های زیاد به برخی زمین‌ها و باغ‌های کشاورزی به دلیل ورود آب‌های روان از جمله خسارات سیلاب در شهرستان گناباد است.

فرماندار و رئیس ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان گناباد با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان در نقاط مختلف شهری و روستایی در ۴۸ ساعته آینده در حالت آماده باش قرار دارند، اظهار کرد: یکی از مشکلات مهم که موجب بروز سیل شد، مسدود بودن و بروز مشکل در برخی پل‌ها در اطراف شهر گناباد بود.

رضا نصیری افزود: بارش شدید باران موجب حرکت سیلاب تندی از مناطقی همچون کلات و کاخک به سمت محدوده مرکزی شهر گناباد شد که علاوه بر مسدودشدن برخی محورها از جمله مسیر دسترسی به بیمارستان علامه بهلول گنابادی باعث واردشدن خساراتی به زمین‌ها و باغات کشاورزی شد که میزان خسارات وارده به بخش‌های مختلف از جمله مزارع، بندسارها، رودخانه‌ها و …در دست بررسی است.

بروز سیلاب شدید در برخی از نقاط شهرستان گناباد

در این خصوص همچنین رئیس اداره هواشناسی گناباد با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت ۷:۳۰ امروز صبح ۱۶.۶ میلیمتر باران در شهر گناباد گزارش شده، گفت: بارش بیش از ۱۵ میلی متر باران در فاصله حدود دو ساعت در این شهرستان منجر به بروز سیلاب شدید در برخی نقاط شد.

داریوش شیبانی با بیان اینکه سامانه بارشی در ساعت‌های آینده با وضعیت خفیف و موج بارشی بعدی هم چهارشنبه وارد این شهرستان می‌شود، افزود: میزان بارندگی در شهرهای کاخک، بیدخت و روشناوند به ترتیب ۵.۳ ، ۱۶.۲ و ۷.۵ میلیمتر بوده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا