اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

سامانه جوی ناپایدار تا پایان هفته در خراسان رضوی فعال است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌های آینده‌نگری و تصاویر ماهواره‌ای، چند روزی است که این استان تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی به اشکال بارشهای پراکنده و وزش باد شدید قرار گرفته است که انتظار می‌رود تا روزهای پایانی هفته به فعالیت خود ادامه دهد.


دریافت
43 MB

آذر رضایی پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: فعالیت این سامانه ناپایدار منجر به وقوع بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و در نواحی مستعد به صورت بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس امروز و همچنین روز چهارشنبه دمای هوا افزوده می‌شود ولی در روزهای پایانی سال شاهد کاهش دما خواهیم بود که در نواحی کوهستانی بارش‌ها به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی با اشاره به این که روز پنجشنبه هفته جاری بر حجم و گستره بارش‌ها افزوده می‌شود گفت: در این مدت بارش‌های رگباری همراه با وزش باد، خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه با احتمال وقوع خسارت برای برخی نواحی پیش‌بینی می‌شود.

رضایی پور افزود: هم اکنون شهرستان‌های قوچان، کلات، درگر، مشهد، گلمکان و چناران همراه با مه رقیق است و ۲۴ ساعت گذشته بیشترین سرعت وزش باد از تربت جام با ۱۰۸ کیلومتر در ساعت و بالاترین میزان بارش از کلات با ۲ میلیمتر گزارش شده است.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعته گذشته قوچان با پنج درجه بالای صفر و مه‌ولات با ۲۶ درجه سلسیوس، سردترین و گرمترین نقاط استان گزارش شدند.

او اضافه کرد: دمای هوای شهر مشهد در این مدت بین هشت و ۱۴ درجه بالای صفر در نوسان بود و پیش‌بینی می‌شود دمای هوا در گرمترین ساعات امروز به ۲۰ درجه بالای صفر برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا