اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

سامانه جدید هواگوی در خراسان رضوی راه‌اندازی شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی از راه‌اندازی سامانه جدید “هواگوی” به شماره ۱۳۴ این استان با ارائه آخرین داده‌ها و پیش‌بینی های جوی خبر داد.

محسن عراقی‌زاده روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: هواشناسی خراسان رضوی با استفاده از مزایای تلفن گویا، سامانه‌ای را برای شماره‌گیری و اطلاع از آخرین پیش‌بینی هوای استان و سایر استان‌های کشور و اطلاع از تفسیرهای نقشه هواشناسی برای همه کاربران فراهم کرده است.
وی اضافه کرد: سامانه هواگو از طریق اتصال به وب‌سرویس سازمان هواشناسی کشوری می‌تواند به آخرین اطلاعات شرایط جوی تمامی استان‌ها، پیش‌بینی‌ و هشدارها دسترسی داشته باشد.
مدیرکل هواشناسی خراسان رضوی گفت: این فناوری به شما امکان می‌دهد که از طریق منشی تلفنی (دیجیتال) و وارد کردن شماره صفحه کلید یا صوت با منشی رایانه ای ارتباط داشته باشید.
عراقی زاده افزود: تنوع امکانات و طراحی منوهای کاربردی و همچنین ارتقای تعداد خطوط به ۳۰ خط همزمان بر بستر فیبر نوری از ویژگیها و مزایای سامانه جدید نسبت به سامانه قدیم به شمار می رود. 
وی ارائه پیش‌بینی هواشناسی شهرستان‌های استان، اطلاعیه ها و هشدارهای جوی، توصیه هواشناسی کشاورزی، پیش‌بینی مراکز استانهای همجوار، امکان برقراری ارتباط با انواع اپراتورهای فعال ثابت و تلفن همراه و ارائه گزارشها در خصوص آمار تماس‌های کاربران را از دیگر قابلیت‌های سامانه هواگوی جدید هواشناسی خراسان رضوی برشمرد.

استان خراسان رضوی دارای ۳۳ شهرستان است.

سامانه قدیم هواگوی هواشناسی خراسان رضوی در سال ۱۳۸۹ راه اندازی شده بود و این استان از استانهای پیشروی کشور در این زمینه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا