اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ساماندهی بنگاه‌های اقتصادی وابسته به وزارت تعاون


به گزارش خبرنگار مهر، علی‌حسین رعیتی‌فرد عصر یکشنبه در مراسم معارفه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در مشهد، اظهار کرد: صندوق بازنشستگی باید درآمدشان با ارائه خدماتی که انجام می‌دهند، برابر شود.

وی ادامه داد: این صندوق‌ها باید درآمدشان با ارائه خدماتی که انجام می‌دهند برابر شود که این امر نیازمند تلاش ویژه است که این اتفاقات در حال رقم خوردن است.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که تلاش می‌کنیم از همه ظرفیت‌ها برای بهبود شرایط کارگری و کارفرمایی استفاده کنیم، افزود: یکی از دغدغه‌ها حقوق و دستمزد است که در این زمینه تاکنون جلسات مختلفی برگزار شده تا بتوانیم دغدغه کارگران و جامعه کارفرمایی را به سرانجام برسانیم.

وی در ادامه افزود: در خراسان رضوی حدود سه میلیون نفر جامعه هدف وزارت تعاون هستند.

رعیتی‌فرد بیان کرد: این جمعیت نیازمند تلاش ویژه مدیران وزارتخانه است، مدیر قبلی که امروز تودیع شد تلاش بسیاری کرد که آرامش بر استان حاکم باشد و قانون برای او اصل بود، در انتخاب مدیر جدید نیز به دنبال این بودیم فردی انتخاب شود که دغدغه‌ها را بداند و سابقه و تجربه لازم را داشته باشد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: رفع فقر مطلق مورد تاکید رئیس جمهور است که با اصلاح نظام یارانه‌ای، باید بتوانیم دهک‌های پایین را کمک کنیم.

وی اضافه کرد: مردم نیز از دولت انقلابی و مردمی توقع دارند که به داد محرومان و مستضعفان برسد که این بخش محور کار وزارت تعاون است.

رعیتی‌فرد با بیان این‌که زیست‌بوم اشتغال از دیگر مواردی است که پیگیر هستیم، افزود: دغدغه اشتغال مردم باید با استفاده از ظرفیت‌های موجود هر استان رفع شود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: ساماندهی بنگاه‌های اقتصادی وابسته به وزارت تعاون از دیگر اقدامات در حال انجام است، بنگاه‌هایی که در سالیان متمادی شاید به نوعی مأمن موضوعات خاصی شده بود، با تلاش ویژه تیم‌های اقتصادی وزارتخانه ساماندهی خواهند شد.

وی گفت: این وزارتخانه در هر ماه ۳۰ هزار میلیارد تومان برای بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی حقوق پرداخت می‌کند، ۱۸ هزار میلیارد تومان برای صندوق تأمین اجتماعی و بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان هم برای صندوق بازنشستگی کشوری است.

رعیتی‌فرد ادامه داد: در سه چهار ماه نخست فعالیت دولت سیزدهم، دستکم برای این پرداخت‌ها پنج هزار میلیارد تومان کسری داشتیم که از بانک‌ها استقراض شد اما طی ۲ ماه اخیر با اقداماتی که در بنگاه‌های اقتصادی صورت گرفت، روند استقراض به صفر رسید.

معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: امیدواریم بنگاه‌های اقتصادی نقش خود را برای ارائه خدمت به جامعه بازنشستگی مستمری بگیر و جامعه کارگری به خوبی ایفا کنند.

شفافیت، صداقت و نوآوری جزو اصول کار است

در ادامه این مراسم، محمد امین بابایی، سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی اظهار کرد: باید به گونه‌ای کار و عمل کرد تا در هنگام واگذاری مسؤولیت پشیمان نبوده و از هیچ تلاشی دریغ نکرده باشیم.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با بیان اینکه شفافیت صداقت و نوآوری جزو اصول کار ما است، افزود: در زمینه فرهنگی و اجتماعی و ارتقای فرهنگ کار هم باید سرمایه‌گذاری ویژه انجام شود.

در این مراسم از تلاش‌های حمیدرضا پناه قدردانی و محمدامین بابایی نیز به عنوان سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی معرفی شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا