اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ساخت ۳۲۳۹ واحد مسکونی برای مددجویان خراسان رضوی


به گزارش خبرنگار مهر، رضا سلم‌آبادی در نشست خبری که عصر چهارشنبه با حضور معاونین حمایت و سلامت خانواده، اشتغال و خودکفایی، مشارکت‌های مردمی و فرهنگی در محل سال جلسات این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد: ۳ هزار و ۲۳۹ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در خراسان ررضوی در حال ساخت است.

وی با بیان این‌که تاکنون ۴۶۱ واحد تحویل داده شده و شاخت ۲۷۸ واحد نیز تا پایان سال به سرانجام می‌رسد، ادامه داد: در زمینه ایجاد اشتغال و توانمندسازی خانواده‌ها، از ۳ منبع ایجاد درآمد می‌شود؛ از محل بند ب تبصره ۱۶، بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات بانکی ابلاغ شده و فقط ۲۶ درصد آن باقی مانده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات روستایی و ۵۸ میلیارد تومان نیز از هم‌افزایی ابلاغ شده که در مجموع ۷۰۳ میلیارد تومان جمع‌آوری شده و تاکنون ۶۹۰ میلیارد تومان وصول شده است.

سلم‌آبادی خاطرنشان کرد: منابع درآمد کمیته امداد از اعتبارات دولتی و مشارکت‌های مردمی است، در خراسان رضوی ۲۱۲ هزار خانواده تحت حمایت و ۱۷۷ هزار خانواده معیشت بگیر هستند که ۸۴ هزار خانواده شهری و ۹۵ هزار خانواده روستایی هستند.

وی افزود: ۳۵ هزار و ۹۰۰ فرزند نیازمند در استان داریم که ۱۱۵ هزار حامی، بعضی از آنان را تحت حمایت قرار دادند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۷۶۲ کودک یتیم و ۲۴ هزار نفر فرزند محسنین هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) در خراسان رضویرضوی اضافه کرد: در ۱۰ ماهه ابتدای امسال از ۴۵۰ صندوق صدقات در منازل مشترکین و ۱۹ هزار و ۷۰۰ صندوق معابر، ۲۵ میلیارد تومان جمع‌آوری شده است.

وی گفت: ۱۱۷ میلیارد تومان نیز از شهرها و روستاهای استان زکات جمع‌آوری شده که توسط خود مردم و خیران، صرف تأمین جهیزیه، کمک معیشت و درمان خانواده‌های نیازمند شد.

سلم‌آبادی ابراز کرد: در بحث درمان، مددجویان کمیته امداد نیازمند حمایت مردم هستند، ۴ هزار و ۳۲۰ بیمار صعب‌العلاج در استان وجود دارند.

وی همچنین از ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد خبر داد و افزود: به ازای هر واحد ۴۵ میلیون تومان توسط بنیاد علوی، ۳۵ میلیون تومان کمک کمیته امداد و ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه توسط بنیاد مسکن صورت می‌گیرد.

وی در موضوع ساخت واحد مسکونی شهرستان‌ها نیز بیان کرد: ۲۰۰ واحد در رشتخوار و ۱۰۰ واحد دیگر در سبزوار ساخته می‌شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا