اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

زمین‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار می‌گیرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه در مشهد با کمبود زمین و تصاحب برخی زمینها توسط نهادها و دستگاه‌های اجرایی مواجه هستیم، زمین‌های مازاد آنها در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار می‌گیرد.

جواد خدایی روز چهارشنبه در نشست شورای فنی خراسان رضوی افزود: اراده دولت ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال است که سهم این استان ۱۰۰ هزار واحد می‌باشد و برای ساخت این تعداد واحد مسکونی باید توجه به ارکان فنی آن در اولویت قرار گیرد.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح ملی مسکن توجه به ظرفیتهای سازمان نظام مهندسی ساختمان ضرورت بیشتری پیدا می کند که باید در شورای فنی از آن حراست شود.

معاون استاندار خراسان رضوی در باره کانال چهل بازه مشهد نیز گفت: مساله اصلی این کانال به طرح‌های توسعه شهری بازمی گردد و مجری این طرح یعنی شهرداری نیز باید نسبت به حفاظت از این بخش در برابر حوادث توجه ویژه داشته باشد و پیش‌بینی هایی برای رفع تصرفات یا اصلاح فنی در حریم رودخانه انجام شود.

وی با بیان اینکه در تصمیم گیریها کمتر به نیروهای طبیعی توجه می شود افزود: طغیان رودخانه و اتفاقی که در شیراز افتاد، به دلیل اینکه در دل شهر بود، تکان دهنده بود و باعث شد با تصویر جدید از تبعات توجه نکردن به نیروهای طبیعی در شهرها مواجه شویم.

خدایی ادامه داد: جدی نگرفتن نیروی طبیعی به معنای توسعه یافتگی نیست، همسویی و همراهی با جریان طبیعی هم امکان توسعه را به ما می دهد و هم این نیروها مورد توجه قرار می گیرند لذا باید عقبه این نیروها، پیش بینی ها و اقدامات فنی و تخصصی در نظر گرفته شود و به تصمیم های کوتاه مدت اکتفا نگردد.

وی گفت: از شورای فنی انتظار می رود در تصمیم گیریها مکاتبات لازم با دستگاه های ذیربط صورت گیرد تا هم اقدامات فنی انجام شود و هم راهکارهای لازم برای مواجهه با مخاطرات ارایه گردد.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: با توجه به توسعه حریم رودخانه ها انتظار می رود این بخش در پیشانی طرحهای توسعه قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا