اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

زمان حضور بیمار مبتلا به سکته مغزی نباید با تاخیر همراه باشد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: زمان حضور بیمار مبتلا به سکته مغزی در بیمارستان بسیار مهم است و نباید با تأخیر همراه باشد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، دکتر پیام ساسان‌نژاد اظهار کرد: زمان حضور بیمار مبتلا به سکته مغزی در بیمارستان بسیار مهم است و نباید با تأخیر همراه باشد. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: زمان طلایی رساندن بیمار دچار سکته مغزی به بیمارستان کمتر از سه ساعت است اما در مدت ۱۲ ساعت نیز اقدامات درمانی با روش تزریق دارویی قابل انجام است.

وی افزود: با فعال شدن سامانه ثبت سکته‌های مغزی به دنبال تسریع در حضور این گروه از بیماران در بیمارستان هستیم تا با توجه به شرایط خاص آنان بتوانیم بهترین نوع خدمت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن ارائه دهیم.

ساسان‌نژاد بیان کرد: مرکز ثبت سکته‌های مغزی در این دانشگاه از ابتدای امسال فعال شده و تاکنون اطلاعات ۳۵۰ بیمار سکته‌ مغزی اعم از کد ۷۲۴، لختگی خون، پارگی رگ و خون‌ریزی مغز در این مرکز ثبت شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بزرگترین مشکل در درمان بیماران دچار سکته‌ مغزی نصب دستگاه آنژیوگرافی ویژه این گروه از بیماران بود که این دستگاه خریداری شده و پس از تکمیل فضای فیزیکی و تأمین تجهیزات تکمیلی مورد نیاز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: بیشتر جوانانی که دچار سکته مغزی می‌شوند، دارای بیماری زمینه‌ای هستند و سکته مغزی در افراد مسن و بیش از ۵۰ ساله نیز بیشتر به دلیل استعمال دخانیات، بیش فشاری خون، چربی خون و استرس رخ می‌دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا