اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

رییس شورای شهر مشهد: قیام ۱۹ دی سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس شورای اسلامی شهر مشهد ۱۹ دی ۱۳۵۶ تاریخ شروع انقلاب اسلامی که از شهر قم آغاز شد توصیف و بیان کرد: مردم آن شهر در پی توهین به مرجعیت و رهبری در چنین روزی قیام کرده و انزجار خود را از دستگاه طاغوت به نمایش گذاشتند.

حسن موحدیان روز یکشنبه در نشست شورای شهر مشهد افزود: عدد ۴۰ در فرهنگ اسلام و تشیع مفهوم خاصی دارد و در اربعین آن روز، در تبریز هم اتفاقاتی روی داد و دامنه این قیام به دیگر شهرها و مناطق کشور هم تسری یافت.
وی ادامه داد: به تبع آن قیام که از قم شروع شد، موج گسترده‌ای از اعتراضات کشور را فراگرفت که در طول ۱۴ ماه، تومار ننگین خاندان خائن پهلوی را در هم پیچید.
رییس شورای شهر مشهد در ادامه به برگزاری باشکوه مراسم تدفین شهدای گمنام در میدان شهدای این شهر نیز اشاره و بیان کرد: میدان شهدا از گذشته برای شهروندان مشهدی‌ا یادآور خاطرات و مجاهدت‌ مجاهدان بوده است.

وی گفت: هم‌اینک با خاکسپاری پیکر مطهر سه شهید گمنام، میدان شهدای مشهد به معنای واقعی تبدیل به میدان شهدا شده است. 

موحدیان افزود: بر این اساس ظرفیت عظیم فرهنگی و معنوی دیگری به نام مقبره‌الشهدا به میدان شهدای نشهد افزوده شد.
وی همچنین به فرارسیدن سالروز سانحه غرق کشتی سانچی و سقوط هواپیمای اوکراینی اشاره و کرد به بازماندگان این دو حادثه تسلیت گفت. 
همچنین “نامگذاری معابر فرعی مشهد به نام شهدا و تصویب مجوز انعقاد قراداد پروژه مشارکتی مجتمع مسکونی و تجاری سوسن” به عنوان مصوبات نشست امروز شورای شهر مشهد مورد بحث و بررسی اعضای این نهاد منتخب قرار گرفت. 

شورای شهر سه و نیم میلیون نفری مشهد ۱۵ عضو دارد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا