اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح: انقلاب اسلامی آزمایش بزرگی برای روحانیت است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی آزمایش بسیار بزرگی برای همه ملت ایران به ویژه روحانیت آغاز شده است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان روز پنجشنبه در بازدید از سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی افزود: در آستانه چهل و چهارمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و اکنون مسوولیت ما دوچندان شده است.
وی با استناد به منابع دینی ادامه داد: پروردگار می‌فرماید پس از آنکه ظالمان را سرنگون کردیم حکومت را به صالحان سپردیم، به تعبیری در ادامه می فرماید، شما که پیش از این شعار می دادید اگر قدرت دست ما بود چه می‌کردیم، اکنون امکانات و حکومت در اختیار  شماست و در انتظار رفتار شما هستیم لذا دوره انقلاب آزمایش بسیار سختی است.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گفت: در طول این ۴۳ سال سخت‌ترین فشارها بر جمهوری اسلامی وارد شد، این فشارها فقط از جانب دشمن نبود، بلکه دوستان نادان نیز به طرق دیگر فشارآوردند و انقلاب اسلامی گردنه های سختی را از همان آغاز پیدایش خود پشت سر گذاشته است.

وی افزود: از همان ابتدای انقلاب و تشکیل دولت لیبرال تا جنگ تحمیلی و سپس قضایای مربوط به قائم مقام رهبری برای این نهضت پیش آمد که امام خمینی (ره) کشتی انقلاب را از میان مشکلات به سلامت هدایت نمود و در نهایت هدایت این کشتی به جانشین خلف امام راحل سپرده شد، کسی که بیش از ۳۰ سال با تمام نامهربانی و خیانتها که برخی از آنها از درون انقلاب شکل گرفت؛ توانست این انقلاب را حفظ کند و به بهترین وجه پیش ببرد؛ امیدواریم بتوانیم این نظام مقدس را با دست با کفایت این رهبر عزیز و با اقتدار به ساحل نجات و به حضرت مهدی (عج) برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان ادامه داد: رییس قوه قضائیه از سازمان قضایی نیروهای مسلح رضایت دارد و این رضایت به خاطر عملکرد کارکنان و قضات این سازمان است و از این پس نیز همکاران باید با رعایت حقوق و وقت مردم و سازمان به فعالیت خود ادامه دهند.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح: انقلاب اسلامی آزمایش بزرگی برای روحانیت است

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: در شرایط فعلی بیش از ۵۰ یگان نظامی مستقل در این استان مستقر است که این رقم در کشور کم نظیر است.

حجت الاسلام علی اسماعیلی افزود: خراسان رضوی ۷۰۰ کیلومتر مرز با افغانستان و ترکمنستان دارد که امن است اما در مرز افغانستان مشکلاتی  وجود دارد که تردد و مهاجرت غیرقانونی از این مرز به خاطر فقر و گرفتاری های کشور همسایه است.  

وی ادامه داد: در برخی مناطق خراسان رضوی جاده مرزی قابل تردد و مناسب وجود ندارد.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی با بیان برخی کمبودهای کارکنان و قضات محاکم نیروهای مسلح استان گفت: طی سال جاری با تلاش کارکنان و قضات این مجموعه حدود هشت هزار و ۷۰۰ پرونده رسیدگی شده است.   

حجت الاسلام پورخاقان روز پنجشنبه به همراه رییس قوه قضائیه و دیگر مسوولان قضایی کشور وارد مشهد شد، بازدید از هنگ مرزی تایباد و دیدار با خانواده معظم شهدا از دیگر برنامه های سفر ۲ روزه رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح به خراسان رضوی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا