اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

رییس دادگستری خراسان رضوی:معاندان،تخلفات مدیران را بزرگ جلوه می دهند

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس کل دادگستری خراسان رضوی گفت:معاندان اختلاس‌ها و تصرف اموال دولتی توسط معدودی از مسوولان را در فضای مجازی بزرگ و سیاه نمایی می کنند اما انصافا در قیاس با خیلی کشورهای دیگر، پرونده های جرایم کارکنان دولت در کشور بسیار ناچیز است.

غلامعلی صادقی روز چهارشنبه در مراسم افتتاح شعب همیاران صلح شوراهای حل اختلاف مستقر در بوستانها و محلات شهرداری مشهد افزود: مسوولان با دلسوزی مشغول انجام وظیفه هستند، اما گاهی سیاه نمایی هایی نسبت به انقلاب صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: دستگاه قضا  از مجموعه هایی که خدمت می کنند حمایت می کند و شورای شهر و مدیریت شهری مشهد نیز بنای خدمت به مردم دارند لذا از این مجموعه ها حمایت می شود تا خدمات بهتری برای زائران و مجاوران به انجام برسانند.

رییس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: اقدامات مشهد در حوزه شهر ترمیمی بسیار خوب است و همه نهادها و مردم همراهی لازم را دارند، روز گذشته نیز از طریق میانجیگری و صلح و سازش یک مشکل چند صد میلیاردی در مشهد حل شد.

صادقی افزود: باید از ظرفیت‌های مردمی و شوراهای حل اختلاف برای حل مشکلات مردم استفاده کرد و افتتاح شعب همیاران صلح در بوستانهای مشهد نیز اقدامی قابل تقدیر است و از این اقدام خوب حمایت می کنیم.
وی اضافه کرد: حل اختلافات مردم توسط معتمدان آنها اولویت کار دستگاه قضاست و تا کنون اقدامات خوبی در این حوزه در مشهد اتفاق افتاده است و قصد داریم در مراحل بعدی نیز اختلاف بین مردم و شهرداری‌ها را با تشکیل شعب ویژه حل و فصل کنیم.

صادقی افزود: ساخت و سازها، مالکیت و موضوعاتی از این قبیل در حال حاضر در شعبه ویژه‌ای در دادگستری مشهد رسیدگی می‌شود اما پیگیری امور در قالب صلح و سازش مورد تاکید است.

شهر ترمیمی شهری است که در آن مقررات و قوانین به گونه‌ای طراحی، تدوین و اجرا می‌شود که شهروندان برای گذران امور زندگی‌شان مجبور به نقض مقررات نمی‌شوند و به نیازهای مشروع شهروندان پاسخ مشروع داده می‌شود و به طور کلی در شهر ترمیمی مقررات و قوانین باید به گونه‌ای طراحی شود که شهروندان با آرامش امورشان را بگذرانند.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: کار مردم به دست مردم حل می شود و استفاده از ظرفیت بوستانها برای حل مشکلات محله اقدامی قابل قبول است.
حسن کریمدادی افزود: هر کجا از ظرفیت مردمی استفاده می‌شود شاهد همکاری خوب شهروندان هستیم و موضوع زباله‌گردها نیز از مواردی است که سعی می‌شود با همراهی شهروندان به مرور حل شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار نفر در سامانه هوشمند تفکیک زباله از مبدا در مشهد عضو هستند و روزانه ٢٠ تن زباله خشک از مبدا تفکیک می شود.
شهرداری مشهد با همراهی دستگاه قضایی و شورای اسلامی شهر مشهد، به صورت همزمان ۱۵ شعبه همیاران صلح شوراهای حل اختلاف در بوستان های شاخص این شهر و محلات را افتتاح کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا