اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

رییس اتحادیه فروشندگان لاستیک مشهد: افزایش قیمت راه مناسب رفع مشکلات تولید نیست

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد گفت: بازار لاستیک به ویژه در حوزه خودروهای سواری ظرفیتی برای افزایش قیمت ندارد لذا کارخانه‌ها باید راه دیگری برای جبران افزایش هزینه‌ها پیدا کنند.

محمدکاظم جنتی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: آخرین افزایش قیمت لاستیک سواری در آذر ماه سال گذشته بوده و تاکنون هیچ تغییر قیمت در این زمینه اعمال نشده اما قیمت لاستیک کامیون به تازگی افزایش داشته است.

وی ادمه داد: افزایش ۲۵ درصدی قیمت لاستیک که اخیرا اعمال شده مربوط به لاستیکهای کامیونی است و لاستیک های خودروهای سواری هیچ افزایش قیمتی نداشته و این در حالی است که تولیدکنندگان در شهریور ماه امسال تقاضای افزایش ۳۰ درصدی قیمت لاستیک را داده بودند که سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان با آن مخالفت کرد.

رییس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد گفت: هم اکنون قیمت مصوب هر جفت لاستیک خودرو پراید ۸۳۰ هزار تومان است و فروشندگان آن را با ۱۰۰ هزار تومان کمتر نیز می فروشند زیرا گرانی لاستیک، خریداران را کاهش داده و آنان را به سوی خرید لاستیکهای مستعمل سوق داده است.

وی افزود: از سوی دیگر فروش لاستیکهای کهنه نیز توسط واحدهای صنفی دارای مجوز صورت می گیرد و در شرایط کنونی با توجه به کاهش توان اقتصادی مردم، بازار لاستیک کهنه وضعیتی بهتر از بازار لاستیک نو دارد.

جنتی ادامه داد: بازار لاستیکهای کامیونی نیز کشش افزایش قیمت را ندارد بطوری که هم‌اینک فروشندگان لاستیکهای کامیونی هر جفت لاستیک سایز ۱۲/ ۲۴ را در حالی به نرخ ۷۰ میلیون ریال به مشتریان می‌فروشند که قیمت مصوب آن ۱۰۰ میلیون ریال است.

وی گفت: دولت باید تدبیری برای کاهش هزینه‌های مربوط به تامین مواد اولیه تولید لاستیک بیاندیشد تا تولیدکنندگان این کالای پرتقاضا مجبور به افزایش قیمت آن نباشند. 

رییس اتحادیه صنف تعمیرکاران و فروشندگان لاستیک مشهد افزود: شیوع کرونا و محدودیتهای ناشی از آن طی ۲ سال اخیر مانع سفرهای مردم بوده که بطور طبیعی کسادی بازار لاستیک را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: شرایط بهداشتی جاری که نشانگر کاهش بحران همه‌گیری کرونا است این احتمال را قوت بخشیده که نوروز آتی فصل رونق سفرهای مردم به نقاط مختلف کشور به ویژه مشهد و خراسان رضوی باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا