اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

رییس‌کل دادگستری خراسان رضوی: در برخورد با مدیران متخلف خط قرمز نداریم

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- رییس‌کل دادگستری خراسان رضوی گفت: در فرایندهای قضایی همه افراد از جمله مسوولان در برابر قانون یکسان‌اند و با جرایم و تخلفات مدیران بدون اغماض برخورد شده و در این زمینه هیچ‌گونه خط قرمزی وجود نداشته و نخواهد داشت.

غلامعلی صادقی روز پنجشنبه در همایش تخصصی حق کسب و پیشه و در جمع وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری استان در مشهد افزود: باید از تمامی ظرفیت ها برای تسهیل و تسریع در خدمت رسانی با محوریت مردم استفاده کرد.

وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل میانجیگری و صلح و سازش توسط ریاست قوه قضاییه، خاطرنشان کرد: در نهایت چاره ای جز حرکت به سمت اصلاح ذات البین و صلح و سازش وجود ندارد و در این راستا با کمک مردم گامهای بسیار خوبی در مجموعه قضایی استان برداشته شده است.

صادقی اضافه کرد: نباید اجازه داد اختلافات مردم گسترش پیدا کند و در این زمینه نقش میانجیگرانه وکیلان، مشاوران و کارشناسان برجسته و ارزشمند است.

رییس کل دادگستری خراسان رضوی افزود: نقش وکیلان و کارشناسان رسمی در ایجاد صلح و سازش بین اصحاب دعوی بسیار مهم است، یک توافق که به وسیله وکلا و کارشناسان رسمی انجام می شود بی اندازه با ارزش و موجب خیر و برکت است.

وی صلح و سازش را از بزرگترین معروفات بیان و خاطرنشان کرد: این معروف بزرگ متاسفانه مغفول مانده و باید بسیار مورد توجه باشد، از این رو اقدامات مجموعه نهادهای وابسته به قوه قضاییه در  استان در چهارچوب سند تحول و تعالی قوه و در راستای تسهیل و تسریع در دسترسی به خدمات حقوقی ساماندهی شده است. 
صادقی اضافه کرد: فرارسیدن دهه فجر فرصت مناسبی برای تشریح دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در برابر سیاه نمایی هایی که برخی افراد و دشمنان ملت ایران انجام می دهند،خدمات بی شماری از سوی مدیران عرضه شده که باید به نحو مطلوب اطلاع رسانی شود.
 اولین همایش تخصصی سرقفلی و تعیین حق کسب یا پیشه با حضور جمعی از مسوولان، قضات، وکلا و کارشناسان رسمی در دادگستری خراسان رضوی برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا