اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ریشه معضلات اجتماعی شناسایی شود


به گزارش خبرنگار مهر، حسن موحدیان ظهر یکشنبه در جلسه شورای شهر مشهد اظهار کرد: نهاد خانواده مهم‌ترین رکن اجتماع است و از ارکان مهم اجتماعی محسوب می‌شود، بقا و دوام جامعه در گروی استحکام بقای خانواده است.

وی ادامه داد: باید ریشه معضلات اجتماعی شناسایی شود و شورای شهر نیز در این راستا همکاری لازم را خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: ما محکم پای کار مردم ایستاده‌ایم و هیچ‌گاه وقت خود را صرف پاسخگویی به موارد بیهوده نخواهیم کرد.

وی بیان کرد: دنیا انقلاب را با نام امام خمینی (ره) می‌شناسد، شناخت شخصیت بزرگ امام راحل وظیفه همگانی است، عظمت شخصیت امام در طول تاریخ بعد از اهل بیت (ع) با هیچ کس قابل مقایسه نیست.

موحدیان افزود: ماندگاری فرهنگ انقلاب و روحیه استکبارستیزی لازمه شناخت شخصیت رهبر کبیر انقلاب است.

دستگاه‌های مختلف متولی ساماندهی معتادان متجاهر هستند

حجت‌الاسلام منصوریان نیز در این جلسه اظهار کرد: دستگاه‌های مختلفی در ساماندهی معتادان متجاهر متولی هستند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد افزود: سال گذشته شهردار وقت به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قول ساماندهی دو هزار معتاد متجاهر با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال را داده بود که ۶۵ میلیارد ریال از این مبلغ تاکنون پرداخت شده‌است.

وی بیان کرد: برای قانونمند شدن این موضوع باید پرداخت این مبلغ در شورای شهر مصوب می‌شد که شهردار کنونی لایحه آن را به شورا ارائه داده است، همچنین اقدامات مختلفی با همکاری شورا و مدیریت شهری مشهد در موضوع ساماندهی معتادان متجاهر در دست اقدام است و برای سال ۱۴۰۱ نیز در بخش فرهنگی بودجه‌ای به این موضوع اختصاص یافته است.

همچنین در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهد لایحه رعایت الزام، ضوابط و مقررات ایمنی و آتش‌نشانی نیز بررسی و مصوب شد.

طبق این مصوبه، شهرداری مشهد مکلف است با همکاری سازمان نظام مهندسی خراسان رضوی، از رعایت الزامات، ضوابط و مقررات ایمنی و آتش‌نشانی حداقل ۳۰۰ ساختمان با اهمیت 《خیلی زیاد》 و 《زیاد》 منطبق بر گروه‌بندی ساختمان‌ها در مقررات ملی ساختمان بازدید کند و طی مدت حداکثر ۶ ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این مصوبه، آن را به اجرا درآورد.

طبق این مصوبه، شهرداری مشهد مکلف است فهرست ساختمان‌هایی که بعد از ابلاغ اخطار نسبت به رفع نواقص اقدام نکرده‌اند را منتشر و به نحو مقتضی به اطلاع عموم مردم و دستگاه‌های نظارتی برساند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا