اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

رگبار باران و تگرگ برخی نقاط خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی امروز (یکشنبه) بارندگی در خراسان رضوی ادامه دارد که در برخی نقاط استان به صورت رگبار و همراه با رعد و برق و در نواحی مستعد به صورت بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

زهرا مبشری نسب در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: امروز بارش‌های رگباری، احتمال آبگرفتگی و سیلابی شدن معابر استان نیز دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: امروز جو ناپایدار در استان خواهیم داشت و در برخی نقاط گاهی وزش باد شدت می یابد که فردا از شدت ناپایداری کاسته خواهد شد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: همچنین عصر فردا بارش‌های پراکنده در نیمه شمالی استان پیش بینی می‌شود.

وی افزود: جو استان خراسان رضوی طی روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه پایدار خواهد بود.

مبشری نسب ادامه داد: دمای هوای روزانه امروز نسبت به دیروز حدود سه درجه سلسیوس و فردا نیز دوباره حدود ۲ تا سه درجه سلسیوس کاهش می‌یابد و روز سه‌شنبه دمای هوای استان افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین ۹ تا ۲۱ درجه سلسیوس در نوسان بود گفت: بیشینه دمای هوای امروز مشهد به ۱۷ درجه و کمینه دمای هوای آن به چهار درجه سلسیوس می‌رسد.

تربت‌حیدریه با کمینه دمای هوای چهار درجه و سرخس با بیشینه دمای هوای ۲۵ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان‌ بردسکن با سرعت ۵۸ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

طبق گزارش‌های دریافتی از ۱۸ شهرستان خراسان رضوی در ۱۱ ایستگاه هواشناسی استان گزارش بارندگی ثبت شده که بیشترین بارندگی در  شهرستان‌های جغتای با ۹.۹ میلیمتر، قوچان با ۸.۳ میلیمتر و سبزوار با ۴.۵ میلیمتر بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا