اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

رویکرد مدارس سمپاد متمرکز بر توانمندسازی دانش آموزان است

مشهد-رسانه خراسان بزرگ-رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت:رویکرد آموزشی در حوزه مدارس استعدادهای درخشان(سمپاد) متمرکز بر توانمندسازی دانش آموزان برای اثربخشی در حوزه های مختلف است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، الهام یاوری عصر سه‌شنبه در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از اهداف سمپاد برداشتن دیوارهای میان این مدارس با سایر مدارس و گسترش ارتباطات است افزود:برگزاری کلاسهای مشترک المپیاد با حضور دانش آموزان مدارس سمپاد و سایر مدارس  و نیز اجرای طرح “همیار سمپاد” در این راستا عملیاتی شده است.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به رشد ابعاد اعتقادی و پرورشی دانش آموزان و همکاران شاغل در مدارس سمپاد، ادامه داد: اجرای طرح “بی نهایت” به منظور آموزش اصول اعتقادی در مدارس سمپاد در دستور کار قرار گرفت و آثار مطلوبی هم در بر داشت.

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اظهار کرد:رویکرد حوزه سمپاد متمرکز بر توانمندسازی دانش آموزان برای اثربخشی در حوزه های مختلف است، در این راستا چهارچوب خوبی طراحی و مهارتهایی از قبیل فن بیان و تصمیم گیری در کنار انگیزه بخشی به دانش آموزان آموزش داده می‌شود.

یاوری با تاکید بر لزوم ارتقاء تعاملات و همکاریهای میان حوزه مدارس استعدادهای درخشان با سایر حوزه‌های آموزش و پرورش گفت: هر کجا مدارس سمپاد رشد یابند این رشد به بدنه آموزش و پرورش منتقل می‌شود.

سرپرست آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این جلسه با بیان اینکه رشد و ترقی مطلوبی را در حوزه سمپاد خراسان رضوی شاهد هستیم اظهار کرد: برنامه‌ها و فعالیت‌های این حوزه باید منطبق بر سند تحول بنیادین، پژوهش محور، نتیجه محور و مبتنی بر تعلیم و تربیت تمام ساحتی باشند.

سید امیرشوشتری با بیان اینکه یک هزار و ۶٠٠ همکار فرهنگی رسالت تعلیم و تربیت ١١ هزار و ٧٠٠ دانش آموز را در ۴۶ دبیرستان سمپاد دوره اول و دوم استان بر عهده دارند ، گفت:این استان در حوزه سمپاد مهارتی در کشور پیشتاز است و امسال شاهد فارغ التحصیلی نخستین گروه از این دانش آموزان خواهیم بود.

هادی محمدپور، رییس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز با بیان اینکه دانش آموزان مدارس استعدادهای درخشان استان در حوزه پرورشی و قرآنی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده اند، گفت: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته، رشد خوبی را در حوزه کسب عنوان های برتر جشنواره خوارزمی شاهد بوده ‌ایم و سال گذشته پنج دانش آموز استان موفق به کسب رتبه‌های اول تا سوم این جشنواره شدند.

وی اظهار کرد:از مجموع ۹ هزار دانش آموز استان که در المپیادهای علمی ثبت نام کردند، یک هزار و ۸۰۰ دانش آموز به مرحله دوم این المپیادها راه پیدا کرده و در نهایت ۶۹ دانش آموز موفق به کسب مدال شدند ضمن این که دانش آموزان سمپادی استان خراسان رضوی ، سال گذشته با کسب پنج رتبه تک رقمی کنکور ،موفق به کسب جایگاه دوم کشور شدند.

همچنین امروز طی مراسمی با حضور رییس سازمان ملی استعدادهای درخشان از مدال آوران کنگره سراسری قرآن کریم سمپاد،المپیادهای علمی،جشنواره جوان خوارزمی در خراسان رضوی تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا