اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

روند کاهش دمای هوا در خراسان رضوی ادامه دارد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌ کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس تحلیل نقشه‌های آینده‌نگری و تصاویر ماهواره‌ای، امروز سه‌شنبه هم شاهد ادامه روند کاهش دما خواهیم بود.


دریافت
14 MB

آذر رضایی پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: امروز نسبت به دیروز بین چهار تا ۶ درجه دما کاهش پیدا می‌کند به طوری که در گرمترین ساعات امروز دمای هوای مشهد به ۱۰ درجه بالای صفر و در خنک‌ترین ساعات به  ۶ درجه بالای صفر می رسد ولی فردا به طور موقت روند دمای هوا افزایش می یابد  و از مقدار بارش‌ها کم می‌شود.

وی ادامه داد:طی شبانه روز گذشته این استان تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی به شکل بارشهای رگباری و وزش باد شدید بود به طوری که بیشترین بارش از نیشابور در حدود ۶ میلیمتر ثبت و گزارش شد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: فعالیت این سامانه در نواحی مختلف شهر مشهد نیز متفاوت بود به طوری که از شهرک امام علی(ع) و قاسم آباد حدود۶ میلمتر و از ایستگاه فرودگاهی شهید هاشمی نژاد مشهد در حدود چهار و ۲ دهم میلیمتر بارش گزارش شد.

رضایی پور افزود: طی همین مدت بیشترین سرعت وزش باد در سبزوار با ۷۶ کیلومتر در ساعت ثبت شده است.

وی ادامه داد: با این حال از بعد از ظهر روز چهارشنبه خراسان رضوی تحت تاثیر سامانه ناپایدار جوی دیگری قرار می‌گیرد که ضمن افزایش شدت وزش باد، شاهد وقوع بارشهای رگباری در برخی نقاط همراه با رعد و برق و در نواحی مستعد به شکل بارش تگرگ پیش بینی‌ می‌شود و این سامانه تا پایان روزهای هفته جاری باعث ایجاد روزهای سردی در استان می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: طی ۲۴ ساعته گذشته کلات با سه درجه بالای صفر و تایباد با ۳۱ درجه سلسیوس، سردترین و گرمترین نقاط استان گزارش شدند.

رضایی پور افزود: دمای هوای شهر مشهد در این مدت بین پنج و ۱۶ درجه بالای صفر در نوسان بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا