اجتماعیاخبار خراسان رضویسلامت و بهداشت

روند افزایشی بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا ادامه دارد

دبیر قرارگاه مرکزی مدیریت کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان رضوی گفت: روند افزایشی تعداد بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در این استان تا ۲ هفته آینده ادامه دارد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، دکتر علی اصغر انجیدنی اظهار کرد: روند افزایشی تعداد بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در این استان تا ۲ هفته آینده ادامه دارد.

دبیر قرارگاه مرکزی مدیریت کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان رضوی افزود: در حال حاضر تعداد مراجعان سرپایی مبتلا یا مشکوک به کرونا در استان خراسان رضوی در اوج خود قرار دارد. 

وی ادامه داد: هم اکنون بیش از یک هزار و ۱۰۰ بیمار مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی این استان بستری هستند که حدود یک چهارم از این تعداد در بخش‌های مراقبت ویژه قرار دارند و تعداد بیماران بدحال و بستری در بخش‌های مراقبت ویژه نیز در حال افزایش است.

انجیدنی گفت: روزانه بیش از ۳۵۰ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری می‌شوند که این میزان روند افزایشی دارد.

دبیر قرارگاه مرکزی مدیریت کرونا در دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان رضوی افزود: اومیکرون شبیه سرماخوردگی نیست و ممکن است موارد شدید آن نیز به ویژه در افرادی که واکسن دریافت نکرده‌اند یا به بیماری زمینه‌ای مبتلا هستند بروز کند. 

وی با بیان اینکه تکمیل واکسیناسیون از مهمترین راهکارهای پیشگیری از ابتلا به نوع شدید کرونا یا فوت ناشی از آن است ادامه داد: در حال حاضر پوشش دز سوم واکسیناسیون کرونا در استان در حد انتظار نیست و باید تمامی گروه‌های هدف نسبت به این مهم توجه و مشارکت لازم داشته باشند. 

انجیدنی اظهار امیدواری کرد با تمهیدات اتخاد شده و با همکاری موثر مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از دورهمی‌ها، حفظ فاصله اجتماعی و تکمیل واکسیناسیون بتوان از موج ششم کرونا عبور کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا