اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

روز جمعه خراسان رضوی برفی می‌شود

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: با ورود سامانه بارشی جدید از روز جمعه، برف و باران در خراسان رضوی آغاز می‌شود و تا روزهای میانی هفته آینده در مناطق مختلف استان با شدت و ضعف به صورت متناوب ادامه دارد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیدا فاروقی در خصوص پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی جدید از روز جمعه، برف و باران در خراسان رضوی آغاز می‌شود و تا روزهای میانی هفته آینده در مناطق مختلف استان با شدت و ضعف به صورت متناوب ادامه دارد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی بیان کرد: این بارشها در برخی از مناطق استان خراسان رضوی به صورت رگباری همراه با رعد و برق و افزایش شدت وزش باد در مناطق سردسیر و ارتفاعات بینالود به شکل برف رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: امروز هم احتمال بارشهای پراکنده به ویژه در نیمه جنوبی استان خراسان رضوی وجود دارد.

فاروقی گفت: از روز جمعه بر شدت وزش باد در خراسان رضوی افزوده می‌شود که در مناطق مستعد همراه با گرد و خاک و احتمال آسیب به سازه‌های موقت ادامه دارد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: میانگین دمای هوا در مناطق مختلف استان تا روز جمعه بین یک تا سه درجه افزایش دارد به طوری که بیشینه دمای هوای امروز مشهد که ۱۴ درجه سلسیوس پیش بینی شده است تا روز جمعه به ۱۷ درجه خواهد رسید.

وی ادامه داد: قوچان با کمینه دمای هوای ۲ درجه زیر صفر و درگز با بیشینه دمای هوای ۲۱ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستانهای خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان تاییاد با سرعت ۴۳ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا