اخبار خراسان رضویاقتصادیبازار و قیمت ها

روزانه 360 تن تخم مرغ در خراسان رضوی تولید می‌شود

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: در حال حاضر روزانه ۳۶۰ تن تخم مرغ نیز در این استان تولید می‌شود که در این بخش هم مانند گوشت قرمز و شیر، مازاد بر نیاز وجود دارد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، حسن جعفری اظهار کرد: در حال حاضر روزانه ۳۶۰ تن تخم مرغ نیز در این استان تولید می‌شود که در این بخش هم مانند گوشت قرمز و شیر، مازاد بر نیاز وجود دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی همچنین در خصوص تولید گوشت مرغ گفت: تولید گوشت مرغ در این استان طی ۹ ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۲ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: طی ۹ ماه گذشته ۱۳۰ هزار و ۷۶۷ تن گوشت مرغ در این استان تولید شد که این میزان در مدت مشابه پارسال ۹۹ هزار و ۱۷۴ تن بوده است.

جعفری بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده ماهانه ۹ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در این استان انجام می‌شود که پیش‌بینی شده است تا پایان امسال حدود ۲۵ تا ۲۷ میلیون قطعه جوجه ریزی در استان انجام شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در ادامه گفت: تا پایان سال جاری بطور میانگین روزانه ۵۰۰ تن گوشت مرغ در این استان تولید می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا