اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

روزانه ۷۹ رام قطار مسافربری نوروزی در مسیر مشهد تردد می کنند

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل راه آهن خراسان گفت: در ایام نوروز ۷۹ رام قطار مسافربری روزانه به صورت رفت و برگشت از مشهد به ۲۷ شهر و مرکز استان تردد خواهند داشت.

مصطفی نصیری ورگ روز سه شنبه در حاشیه مراسم استقبال از نخستین قطار مسافربری نوروزی به خبرنگار رسانه خراسان بزرگ گفت: مطابق برنامه ریزی صورت گرفته روزانه ۳۸ هزار مسافر از طریق این تعداد قطار مسافربری در مسیر مشهد جابه جا می شوند.

مراسم استقبال از نخستین قطار زائران نوروزی مشهدالرضا(ع) با حضور حجت الاسلام و المسلمین حجت گنابادی نژاد معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی و مسوولان راه‌آهن خراسان با اجرای سنت قربانی کردن از این مسافران اولین قطار استقبال شد.

بنا بر اعلام راه‌آهن خراسان ۳۱۱ مرکز مجاز فروش بلیت قطار در سطح استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی دایر است. سهم کلانشهر مشهد از این تعداد عامل مجاز فروش بلیت قطار ۲۴۳ مرکز خواهد بود.

بر اساس آمارهای سال ۱۳۹۸ تا پیش از اعمال محدودیتهای کرونایی افزون بر ۱۴ میلیون مسافر در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد جابه‌جا شده بودند.

شبکه ریلی خراسان به ۲۳ ایستگاه راه‌آهن مجهز است. پیش از شیوع کرونا روزانه ۹۴ رام قطار مسافربری و ۱۰ رام قطار باری در این مسیر ریلی به صورت رفت و برگشت حرکت می‌کردند.  

براساس اعلام قرارگاه خدمات سفر شهرستان مشهد در ایام نوروز پیش رو بیش از ۵۳ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای، ریلی و هوایی روزانه وارد مشهد می شوند.

شهرستان مشهد افزون بر ۳.۵ میلیون نفر جمعیت را زیر پوشش دارد و در شرایط عادی تا پیش از بحران کرونا سالانه پذیرای ۳۰ میلیون زائر و مسافر از اقصی نقاط ایران و جهان بوده است و در مجموع حداکثر ۱۵ درصد از این جمعیت، ناوگان حمل و نقل عمومی را برای سفر به مشهد انتخاب می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا