اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

روزانه ۲ هزار وعده غذای گرم در حاشیه شهر مشهد توزیع می‌شود


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، جعفر رئیسیان‌زاده اظهار کرد: مدیریت امور مجاورین معاونت خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی با کمک خادمیاران رضوی و پشتیبانی معاونت خدمات زائرین حرم مطهر رضوی، روزانه دو هزار وعده غذای گرم را برای برپایی سفره‌های افطاری ساده مساجد و مجموعه‌های مردمی مناطق کم برخوردار شهر مشهد طبخ و توزیع می‌کند.

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی بیان کرد: علاوه بر توزیع غذای گرم، طرح پخت و توزیع نان صلواتی در چند نانوایی حاشیه شهر نیز اجرایی شده تا نان تازه سفره افطار ساکنان این منطقه تأمین شود.

وی همچنین با اشاره به سه ویژه برنامه تدارک دیده شده به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: به مناسبت این روز فرخنده، ۲۵ هزار بسته معیشتی با مشارکت تشکل‌های جهادی و مردمی نظیر مساجد و حسینیه‌ها در حال تهیه و آماده‌سازی است و توسط همین گروه‌ها بین محرومین توزیع خواهد شد.

رئیسیان‌زاده افزود: هر یک از این بسته‌ها شامل ۹ قلم مواد غذایی اساسی از جمله برنج، روغن، چای، پنیر، خرما، جو پرک و ماسک است.

معاون خدمات اجتماعی بنیاد کرامت رضوی با اشاره به شیوه مشارکت تشکل‌های مردمی در این طرح بیان کرد: هر یک از مجموعه‌های شناسایی شده، پس از ثبت نام در سامانه‌ معرفی شده و پرداخت سهم مشارکت معادل ۱۰۰ هزار تومان، حواله بسته‌های منطقه خود را دریافت و در تاریخی که مشخص می‌شود، برای تحویل گرفتن بسته‌ها و توزیع آن بین محرومان شناسایی شده مراجعه می‌کنند. اجرای این طرح از ۲۶ فروردین در مناطق کم برخوردار حاشیه شهر مشهد و تعدادی از روستاهای موقوفه دار اطراف شهر آغاز شده و تا پایان شب‌های قدر ادامه خواهد یافت.

وی افزود: همزمان با شب ولادت امام حسن مجتبی(ع) ۲۰ هزار بسته افطاری سبک شامل پنیر، خرما، شیر به همراه نان در برخی از مساجد و مجموعه‌های کم بضاعت شهر مشهد توزیع خواهد شد و علاوه بر آن، جمعی از اقشار آسیب پذیر و کارگران روزمزد سطح شهر مشهد، علاوه بر شرکت در یک ویژه‌برنامه فرهنگی در حرم مطهر رضوی، مهمان سفره افطار حرم امام هشتم(ع) هستند و هدایایی حمایتی نیز به آن‌ها تقدیم خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا