اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

رواج گدایی کارگرنماها در مشهد نگران‌کننده است

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیر پروژه ساماندهی کارگران ساختمانی و موقت شهرداری مشهد گفت: رواج گدایی کارگرنماها در مناطق مختلف کلانشهر مشهد نگران کننده است.

به گزارش روز سه شنبه شهرداری مشهد، علیرضا کفاش افزود: این افراد در ساعات مختلف شبانه روز در میادین شهر مشهد به ویژه در مناطق برخوردار شهری و جنوب مشهد به انتظار کمک می نشینند.

وی اضافه کرد: عمده این افراد با وجود جوان بودن، حاضر به انجام کاری نبوده و تمایل ندارند در ردیف کارگران سازماندهی شده قرار بگیرند.

مدیر پروژه ساماندهی کارگران ساختمانی و موقت سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: این افراد روزانه مبالغ زیادی از طریق گدایی و ایستادن در میادین شهر درآمد کسب می‌کنند.

کفاش ادامه داد: برخی از این کارگرنماها نیز توزیع کننده مواد مخدر هستند و برای رد گم کردن کیسه ای خالی با تعدادی البسه مندرس که نماد کارگر است را در دست دارند و برای حل این‌ معضل شهری همه مسوولان باید پای کار باشند.

تاکنون ۱۲ جایگاه ساماندهی کارگران ساختمانی با عنوان “ایست کار” در شهر مشهد جانمایی شده و حدود ۱۰ هزار کارگر در این ایستگاهها ثبت‌نام کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا