اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

رشته چرم دوزی در شهرستان چناران احیا شد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مسوول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی شهرستان چناران گفت:سه کارگاه چرم‌دوزی در شهرستان چناران با کمک تسهیلات اشتغال‌زایی احیا و در چرخه تولید قرار گرفت.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی خراسان رضوی محمد طاهریان‎ مقدم افزود: با کمک کارگروه اشتغال شهرستان تا کنون سه میلیارد ریال تسهیلات برای احیای رشته چرم‎‌ دوزی پرداخت شده است.

وی ادامه داد:در حال حاضر ۱۵ نفر در این سه کارگاه به‌ صورت مستقیم فعالیت دارند و علاوه بر تولید محصولات چرمی، ۲۰ هنرجو را نیز آموزش می‌دهند.

مسوول نمایندگی میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی چناران گفت: با توجه به این‌که یکی از سیاست‎های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی احیای هنرهای سنتی در این شهرستان است با شناسایی و کمک هنرمندان کارآفرین شهرستان تاکنون رشته‌های زیورآلات، چرم دوزی، سرمه‌دوزی، نمدمالی و فرت‌بافی احیا شده است.

طاهریان افزود: با احیای این هنر و ایجاد کارگاه، هم محصولات تولیدی از جمله کیف‌های چرمی مردانه و زنانه، کمربند، جلد قرآن و دیگر محصولات چرمی فروخته و هم هنرچرم‌دوزی به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود.

وی اضافه کرد: محصولات چرمی ماندگاری بالایی دارد و هنرمندان این شهرستان، تولیدات خود را در شهرستان، استان و حتی استان‌های دیگر به فروش می ‌رسانند.

شهرستان چناران در فاصله ۵۰ کیلومتری مشهد شمال غرب مشهد قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا