اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ردیف بودجه ایثار و فداکاری در هلال احمر ثبت شد


به گزارش خبرنگار مهر، یعقوب سلیمانی صبح سه شنبه در گردهمایی امدادگران، نجاتگران، جوانان و داوطلب جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با عنوان «خدمت بی منت» با بیان اینکه برای نخستین بار در تأسیس هلال احمر، ردیف بودجه ایثار و فداکاری در بودجه امسال ثبت شده است، اظهار کرد: همه این‌ها به جهت فلسفه وجودی هلال احمر است که از مردم، برای مردم و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان این که هنوز راه ایثار ادامه دارد افزود: در دفاع مقدس شهدای مختلفی جان خود را تقدیم کردند و از ۲۲۷ هزار شهید کشور، ۱۵۷ هزار نفر در سنین ۱۳ تا ۲۴ سال بودند و راه آن‌ها ادامه دارد.

وی افزود: تلاش دشمنان به خصوص در عرصه فرهنگی در اوج خود است و برای خاموش کردن اندیشه امامین انقلاب تلاش می‌کنند اما نقطه بازدارنده در مقابل دشمنان همین جوانان امدادگر، داوطلب و نجاتگر هستند که با حضور خود پاسخ آن‌ها را می‌دهند.

سلیمانی گفت: به گفته مسؤولان جهانی صلیب سرخ، جمعیت هلال احمر ایران اسلامی جز پنج جمعیت برتر دنیا است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: آغاز هفته هلال احمر، از میعادگاه نمازجمعه بود و اختتامیه آن هم در کنار مرقد نورانی امام رضا (ع) و امضای تفاهمنامه با آستان قدس رضوی برگزار شد.

آماده کردن نیروهای انسانی و بسیج مردمی یکی از وظایف مهم هلال احمر است

در این مراسم استاندار خراسان رضوی نیز اظهار کرد: یکی از وظایف مهم هلال احمر آماده کردن نیروهای انسانی و بسیج مردمی همراه با گسترش خدمت رسانی است.

یعقوبعلی نظری گفت: آمادگی‌های بیشتر ما می‌تواند در هنگام حادثه بسیار تأثیر گذار باشد، بر همین اساس همه ما وظیفه داریم آمادگی‌های لازم را پیش از وقوع حوادث کسب کنیم.

استاندار افزود: مسئله مهمی که در فضای نظام مقدس اسلامی بسیار حائز اهمیت است، خدمت توأم با معنویت در جهت دار کردن موضوعات مبتنی بر اصول اعتقادی و معنوی است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا