اخبار خراسان رضویاندیشه دینی

رایزنی برای حضور نمایندگان مراجع در هیئت انتخاب جشنواره فیلم حوزه


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، نشست خبری پنجمین جشنواره فیلم حوزه (اشراق)، در تهران برگزار شد.

حنظله تاج‌الدینی، رئیس اداره هنرهای تصویری دفتر تبلیغات اسلامی در آغاز این نشست گفت: جشنواره دوسالانه فیلم حوزه «اشراق» تنها جشنواره فیلمی است که توسط دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود. دفتر تبلیغات اسلامی از سال ۱۳۶۰ در زمینه تولید فیلم فعال شده و یکی از طلبه‌های این مرکز در سال ۶۳ یک فیلم بلند تولید کرده است.

رئیس اداره هنرهای تصویری دفتر تبلیغات اسلامی در بخش دیگر از صحبت‌های خود اظهار کرد: امروز جنگ رسانه‌ای بنا بر ادله مختلف به اوج خود رسیده و نیاز است جشنواره‌هایی مانند جشنواره فیلم اشراق برگزار شوند؛ بنابراین این جشنواره در سال پیش رو فی‌نفسه از اهمیت بالایی برخوردار است.

تاج‌الدینی با بیان اینکه امسال جشنواره فیلم اشراق با یکصدمین سالگرد تأسیس حوزه علمیه همراه شده است، عنوان کرد: به همین مناسبت ویژه‌برنامه اکران فیلم مستندی درخصوص حوزه که از تولیدات معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه است را در دستور کار قرار داده‌ایم. علاوه بر این اکران فیلم «راه و رسم منزل‌ها» که با موضوع حوزه و دانشگاه است برای تبیین وحدت حوزه و دانشگاه انجام می‌شود. بزرگداشت فیلمسازان حرفه‌ای هم از دیگر برنامه‌های جنبی پنجمین جشنواره شعر اشراق است.

وی همچنین از رایزنی برای حضور نمایندگان مراجع تقلید در اعضای هیئت انتخاب جشنواره فیلم اشراق خبر داد و افزود: استدلال ما از حضور این نماینده‌ها هم این است که جشنواره باید اصالت خود را حفظ کند و اساساً جشنواره فیلم اشراق متر و معیار متفاوتی از دیگر جشنواره‌ها دارد.

تاج‌الدینی با تاکید بر اینکه خیلی تمایلی به کار غیرتخصصی نداریم، تصریح کرد: پنجمین جشنواره فیلم حوزه (اشراق) در چهار بخش فیلم داستانی، فیلم مستند و فیلمنامه برگزار می‌شود و ممکن است در ادامه بخش پویانمایی هم به آن اضافه شود.

وی در پایان از برگزاری پنجمین جشنواره فیلم اشراق در پنج استان تهران، خراسان رضوی، اصفهان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و قم خبر داد و گفت: پیش از این جشنواره فقط در قم برگزار می‌شد اما امسال در سایر استان‌هایی که دفتر تبلیغات اسلامی فعال داریم هم برگزار می‌شود و از همین‌جا از فیلمسازان سراسر کشور دعوت می‌کنیم در این جشنواره شرکت کنند.

تقی جلالی، مسئول فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی تهران هم در این نشست عنوان کرد: جشنواره فیلم اشراق تلاشی در جهت دانش‌افزایی و معرفت‌افزایی از طریق زبان گویای هنر و تصویر و بستری مناسب برای پرداختن به مسائل حوزه در عرصه رسانه و سینما و فیلم است.

مسئول فضای مجازی هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی تهران در ادامه گفت: جشنواره فیلم حوزه (اشراق) امسال با رویکرد جدیدی برگزار خواهد شد و علاوه بر قم به‌طور هم‌زمان در پنج استان خراسان رضوی، اصفهان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و تهران هم برگزار خواهد شد.

وی زمان احتمالی برگزاری جشنواره را پاییز سال ۱۴۰۱ اعلام کرد و گفت: دبیرخانه پنجمین جشنواره فیلم اشراق در تهران است البته دبیرخانه‌هایی هم در استان‌های برگزارکننده جشنواره شکل خواهد گرفت که در مرحله ابتدایی آثار در آنجا جمع‌آوری و داوری می‌شود و برای داوری نهایی به جشنواره تهران ارسال خواهد شد.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا