اخبار خراسان رضویاقتصادیسایر حوزه‌ها

رئیس قوه قضائیه: در شرایط جنگ اقتصادی قوانین حتما باید اصلاح شود

رئیس قوه قضائیه گفت: اگر ما واقعا باور داریم که جنگ اقتصادی است و دشمن تیر نهایی را در چله اقتصاد گذاشته تا از طریق معیشت به مردم فشار بیاورد پس باید متناسب با جنگ اقتصادی حرکت کنیم و وقتی می‌گوییم جنگ اقتصادی است پس قوانین ما حتما باید اصلاح شود.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، غلامحسین محسنی اژه‌ای صبح امروز در دیدار جمعی از فعالان اقتصادی خراسان اظهار کرد: اگر ما واقعا باور داریم که جنگ اقتصادی است و دشمن تیر نهایی را در چله اقتصاد گذاشته تا از طریق معیشت به مردم فشار بیاورد پس باید متناسب با جنگ اقتصادی حرکت کنیم و وقتی می‌گوییم جنگ اقتصادی است پس قوانین ما حتما باید اصلاح شود.

رئیس قوه قضائیه افزود: به نظر می‌رسد خراسان رضوی باید در خیلی از مسائل پیشتاز باشد تا سایرین بدانند فرق بین استان خراسان رضوی که امام رضا در آن حضور دارد با بقیه استان‌ها چیست.

وی گفت: برخی نزاع‌ها، طلاق‌ها، مشکلات خانوادگی و… به علت بیکاری و مسائل اقتصادی است و باید بدانیم فعالیت اقتصادی امروزه جهاد در راه خدا است.

اژه‌ای گفت: از جمله اولویت‌ها، ایجاد امنیت اقتصادی است تا یک فعال اقتصادی اگر خواست سرمایه‌گذاری کند بداند دارای امنیت است و در آینده با کوچک‌ترین بهانه همه چیز بهم نمی‌خورد.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: حل و فصل مسائل اقتصادی کشور بدون مشارکت مردم و بخش خصوصی غیر ممکن یا پر هزینه است.

وی گفت: باید حرف‌ها تبدیل به عمل شود و بگوییم چطوری امنیت اقتصادی را باید ایجاد کنیم؟!

اژه‌ای اظهار کرد: یکی از راه‌حل‌ها این است که اگر هر کدام از مسؤلین صحبتی کرد، مردم و رسانه‌ها آن را دنبال و مطالبه کنیم.

رئیس قوه قضائیه گفت: دستگاه‌های اجرایی یک وظیفه و دستگاه‌های نظارتی و قضائی هم وظیفه مخصوص خودشان را دارند پس توقع نداشته باشیم که هر دستگاهی بتواند وظیفه همه را انجام دهد و بر همین اساس باید باهم هم‌فکری بکنیم و همه باهم جلو برویم.

وی افزود: دولت باید هدایت و پشتیبانی کند و‌ کمتر دخالت کند چرا که وقتی دخالت می‌کند مسائل پیچیده می‌شود.

اژه‌ای اظهار کرد: اگر جایی نیاز به عمل خلاف قانون و مقررات است و امکان تهیه طرح و لایحه وجود ندارد موافقت می‌کنیم.

وی بیان کرد: خیلی از تولید کنندگان ما با یک دستگاهی مثل بانک و مالیات و… اختلاف دارند ‌و ما باید کمک کنیم آن مشکل حل شود.

اژه‌ای در ادامه تصریح کرد: تسریع در صدور مجوزات و فرآیند‌ها باید در کارگروه‌های استانی صورت بگیرد.

رئیس قوه قضائیه افزود: باید فرق بگذاریم بین تخلف و جرم بدین شکل که اگر گزارشی آمد از یک دستگاه ‌نظارتی، ابتدا نگاه کنیم جرم است یا تخلف و اگر جرم و یک امر کیفری بود به بازپرس ارجاع بدهیم و اگر یک امر حقوقی است همان اول مشخص شود.

وی در پایان گفت: اگر می‌گوییم شرایط جنگ است پس کسی که در این معرکه خطا و خیانتی کرد باید برخورد شدیدتری با وی انجام شود که در این حوزه صنوف و اتحادیه‌ها باید به وظیفه خود عمل کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا