اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

رئیس دادگستری: صلح و سازش مغفول مانده است

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی صلح و سازش را از بزرگترین معروفات دانست و گفت: این معروف بزرگ متاسفانه مغفول مانده و باید بسیار مورد توجه باشد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، غلامعلی صادقی در همایش تخصصی حق کسب و پیشه در جمع وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری استان صلح و سازش را از بزرگترین معروفات دانست و اظهار کرد: این معروف بزرگ متاسفانه مغفول مانده و باید بسیار مورد توجه باشد، از این رو اقدامات مجموعه نهادهای وابسته به قوه قضاییه در استان در چهارچوب سند تحول و تعالی قوه و در راستای تسهیل و تسریع در دسترسی به خدمات حقوقی ساماندهی شده است. 

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: در فرایندهای قضایی همه افراد از جمله مسوولان در برابر قانون یکسان‌اند و با جرایم و تخلفات مدیران بدون اغماض برخورد شده و در این زمینه هیچ‌گونه خط قرمزی وجود نداشته و نخواهد داشت.

وی بیان کرد: باید از تمامی ظرفیت‌ها برای تسهیل و تسریع در خدمت رسانی با محوریت مردم استفاده کرد.

صادقی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل میانجیگری و صلح و سازش توسط ریاست قوه قضاییه، اظهار کرد: در نهایت چاره‌ای جز حرکت به سمت اصلاح ذات البین و صلح و سازش وجود ندارد و در این راستا با کمک مردم گام‌های بسیار خوبی در مجموعه قضایی استان برداشته شده است.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: نباید اجازه داد اختلافات مردم گسترش پیدا کند و در این زمینه نقش میانجیگرانه وکیلان، مشاوران و کارشناسان برجسته و ارزشمند است.

وی افزود: نقش وکیلان و کارشناسان رسمی در ایجاد صلح و سازش بین اصحاب دعوی بسیار مهم است، یک توافق که به وسیله وکلا و کارشناسان رسمی انجام می‌شود بی اندازه با ارزش و موجب خیر و برکت است.

صادقی اظهار کرد: فرارسیدن دهه فجر فرصت مناسبی برای تشریح دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در برابر سیاه نمایی‌هایی که برخی افراد و دشمنان ملت ایران انجام می‌دهند،خدمات بی شماری از سوی مدیران عرضه شده که باید به نحو مطلوب اطلاع رسانی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا