اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

ذخیره ۱۰۰۰ کپسول اکسیژن در خراسان رضوی برای مواقع ضروری


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، عباس ایزدی در حاشیه نشست هم‌اندیشی مدیران تجهیزات پزشکی مراکز درمانی، با بیان این‌که برنامه‌ریزی‌های لازم برای آمادگی مواجهه احتمالی با پیک‌های کرونا در حوزه تجهیزات پزشکی صورت گرفته است، اظهار کرد: در پیک‌های گذشته تجربیات خوبی به دست آوردیم که به‌طور قطع در برنامه‌ریزی‌های در دست اقدام ما را کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: اعتقاد داریم در پیک پنجم با توجه به موج سهمگین روند بیماری در بیمارستان‌ها، توانستیم عملکرد قابل قبولی در مدیریت تجهیزات پزشکی ایفا کنیم.

سرپرست مدیریت تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص اهمیت آمادگی دانشگاه در مقابل موج احتمالی جدید، بیان کرد: سویه اومیکرون، طبق آمار در برخی کشورها نشان داده سرعت انتقال بالایی دارد و می‌تواند غافگیر کننده باشد، در این راستا ضمن برنامه‌ریزی و تلاش برای تأمین تجهیزات پزشکی مورد نیاز، از ظرفیت کمک‌های مردمی و خیران سلامت نیز استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به لود بالای استفاده از تجهیزات پزشکی در پیک‌های قبل، آن را به‌عنوان یکی از چالش‌های اصلی مبحث نگهداشت تجهیزات خواند و از تمام مسئولین بیمارستانی خواست تا با اولویت‌بندی و مدیریت در صحنه بتوانند گام به گام در نوسازی تجهیزات گام بردارند.

ایزدی با اشاره به اجرای برنامه گسترش ظرفیت دستگاه‌های اکسیژن‌رسان مراکز درمانی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: یک هزار کپسول اکسیژن برای استفاده در مواقع ضروری نیز ذخیره‌سازی شده است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا