اخبار خراسان رضویاقتصادیبازار و قیمت ها

ذخیره سازی میوه تنظیم بازار شب عید در خراسان رضوی انجام شد

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: ذخیره‌سازی میوه تنظیم بازار شب عید در این استان به مراحل پایانی رسیده است.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مرتضی اعزازی اظهار کرد: ذخیره‌سازی میوه تنظیم بازار شب عید در این استان به مراحل پایانی رسیده است.

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی بیان کرد: بارگیری ۲ قلم سیب زرد و قرمز از غرب کشور به پایان رسیده است که در هفته آینده کار ذخیره‌سازی آن در انبارهای خراسان رضوی به پایان می‌رسد.

وی ادامه داد: همچنین میوه پرتقال مورد نیاز بازار استان از شمال کشور در حال تامین، خریداری و بارگیری است.

اعزازی گفت: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان، برای تنظیم بازار میوه شب عید به ۶۰۰ تن سیب و هزار و ۲۰۰ تن پرتقال نیاز است که کار خریداری این محصولات در مراحل پایانی است.

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی در خصوص قیمت و زمان توزیع میوه تنظیم بازار در استان گفت: طبق تصمیم کارگروه مرکزی سازمان تعاون روستایی، برنامه ریزی در خصوص زمان‌بندی توزیع و قیمت عرضه تعیین و به استان ابلاغ می‌شود.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده میزان هزار و ۲۰۰ تن پرتقال که از این میزان ۸۰۰ تن پرتقال تامسون و ۴۰۰ تن پرتقال والنسیا است و نیز ۶۰۰ تن سیب درختی که ۷۰ درصد آن سیب زرد و ۳۰ درصد سیب قرمز است، برای عید سال آینده در خراسان رضوی درنظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا