اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

ذخیره‌سازی میوه تنظیم بازار شب عید خراسان رضوی به خط پایان رسید

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: ذخیره‌سازی میوه تنظیم بازار شب عید در این استان به مراحل پایانی رسیده است.

مرتضی اعزازی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: بارگیری ۲ قلم سیب زرد و قرمز از غرب کشور به پایان رسیده است که در هفته آینده کار ذخیره‌سازی آن در انبارهای خراسان رضوی به پایان می رسد.

وی ادامه داد: همچنین میوه پرتقال مورد نیاز بازار استان از شمال کشور در حال تامین، خریداری و بارگیری است.

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی اظهار کرد: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان، برای تنظیم بازار میوه شب عید به ۶۰۰ تن سیب و هزار و ۲۰۰ تن پرتقال نیاز است که کار خریداری این محصولات در مراحل پایانی است.

وی در خصوص قیمت و زمان توزیع میوه تنظیم بازار در استان گفت: طبق تصمیم کارگروه مرکزی سازمان تعاون روستایی، برنامه ریزی در خصوص زمان‌بندی توزیع و قیمت عرضه تعیین و به استان ابلاغ می‌شود.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده میزان هزار و ۲۰۰ تن پرتقال که از این میزان ۸۰۰ تن پرتقال تامسون و ۴۰۰ تن پرتقال والنسیا است و نیز ۶۰۰ تن سیب درختی که ۷۰ درصد آن سیب زرد و ۳۰ درصد سیب قرمز است، برای عید سال آینده در خراسان رضوی درنظر گرفته شده است.

استان خراسان رضوی با ۳۳ شهرستان، ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا