اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

دهیاری‌های خراسان رضوی برای افزایش ایمنی جاده‌ها پای کار آمدند

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی گفت: مقرر شد از ظرفیت دهیاران و نیروهای بسیج برای کاهش سرعت و اجرای طرح های ایمن سازی تردد در جادهها بویژه در راه های فرعی و روستایی استفاده شود.

ابراهیم نصری روز جمعه در تشریح جزئیات مصوبات جلسه قرارگاه عملیاتی نوروز ایمن در گفت وگو با رسانه خراسان بزرگ افزود: در این جلسه مصوب شد که با توجه به پایان یافتن دور اول سفرهای نوروزی و آغار برگشت مسافران این دور سفرها به موطن خود، جهت مدیریت بهتر تردد در محورهای استان از نیروهای بسیج و دهیاری ها برای ایجاد ایستگاه های صلواتی بین راهی به منظور ترغیب رانندگان به استراحت، توقف در طول مسیر و کاهش احتمال خواب آلودگی رانندگان بهره برده شود.

وی ادامه داد: بر این اساس به این نیروها برای ایجاد ایستگاه های صلواتی ایمن در حاشیه جاده ها آموزش های لازم داده می شود تا در اوج سفرها یعنی روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین که روزهای پایانی دور دوم سفرهای نوروزی است، تردد ایمنی را در مسیرهای استان بویژه راه های فرعی و روستایی پرتردد را شاهد باشیم.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای خراسان‌ رضوی گفت: بر همین اساس مقرر شد در محورهای استان از ظرفیتهای محلی یاد شده بهره‌ گرفته شود و به همین منظور آموزش‌های لازم از طریق دفتر ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری با همکاری دفتر امور روستایی و دفتر شوراهای استانداری خراسان رضوی به صورت برخط به داوطلبان ارایه شود.

نصری خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش بار ترافیکی محورها در ایام مذکور، با تشدید کنترل‌ها با تخلفات رانندگی برخورد جدی خواهد شد.

همچنین امروز جمعه جلسه قرارگاه عملیاتی ارتقای ایمنی سفرهای نوروزی استان خراسان رضوی در فرمانداری نیشابور با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد.

جواد خدایی، معاون عمرانی در این نشست که با حضور فرمانداران نیشابور، زبرخان  و فیروزه برگزار شد، برهم افزایی و تشدید نظارت و کنترل محورهای روستایی، فرعی و کاهش حوادث رانندگی در این محورها تاکید کرد.

براساس اعلام قرارگاه خدمات سفر شهرستان مشهد طی بازه ۹ روزه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ تا پایان چهارم فروردین ماه جاری، سه میلیون و ۵۰ هزار مسافر وارد مشهد شده اند که ۲.۶ میلیون نفر از آنها با ۶۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری و بقیه با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای، ریلی و هوایی به این شهر سفر کرده اند.

طی بازه زمانی یاد شده در اثر ۱۱ فقره تصادف ۱۳ نفر از هموطنان در جاده های خراسان رضوی جان خود را از دست داده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا