اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

دمای هوا در خراسان رضوی رو به افزایش است

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: میانگین دما در مناطق مختلف این استان طی هفته جاری با نوسانات چند درجه‌ای همراه است اما از سردی هوا در استان کاسته خواهد شد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، آیدا فاروقی اظهار کرد: میانگین دما در مناطق مختلف این استان طی هفته جاری با نوسانات چند درجه‌ای همراه است اما از سردی هوا در استان کاسته خواهد شد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی افزود: روند افزایشی دمای هوا در خراسان رضوی از دیروز آغاز شده و امروز بیشینه دمای هوای مشهد ۱۳ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که نسبت به دیروز ۶ درجه افزایش دارد و روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری نیز به ترتیب ۱۰ و ۱۲ درجه خواهد بود. 

وی ادامه داد: کمینه دمای هوای دیشب مشهد ۲ درجه زیر صفر بود که شب‌های آتی یک تا ۲ درجه‌ افزایش خواهد داشت.

فاروقی گفت: جو پایدار تا روزهای میانی هفته جاری در این استان حاکم است و صبح فردا در مناطقی از استان تشکیل مه و کاهش دید و گذر ابر را شاهد خواهیم بود و از روز سه‌شنبه هفته جاری سامانه بارشی در استان فعال خواهد شد. 

قوچان با کمینه دمای هوای هفت درجه زیر صفر و کلات نادر با بیشینه دمای هوای ۱۲ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

بیشترین شدت وزش باد نیز طی این مدت در شهرستان فریمان با سرعت ۲۹ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا