اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

دمای هوا در خراسان رضوی به ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، زهرا آهنگرزاده اظهار کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی، دمای هوا تا روز پنجشنبه در استان افزایش می‌یابد به طوری که میزان افزایش دما در بیشتر نقاط استان به بیش از ۳۵ درجه و در نقاط گرمسیر به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته و در ساعات کنونی جو آسمان به نسبت پایدار است و مردم شاهد آسمانی صاف و آفتابی در بیشتر نقاط استان هستند.

وی ادامه داد: وقوع باد و گرد خاک در مناطق باد خیز غرب و جنوب شرق خراسان رضوی پدیده غالب در این مدت است و مردم تایباد نیز شاهد وزش باد با حداکثر ۵۰ کیلومتر در ساعت بودند.

آهنگرزاده بیان کرد: امروز و فردا نیز باد و گرد خاک به خصوص در مناطق بادخیز غرب، بخش‌های جنوبی و جنوب شرق استان پدیده غالب خواهد بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: بر اساس تحلیل نقشه‌ها از عصر چهارشنبه در مناطق شمال غربی استان شاهد افزایش ابرناکی و سرعت وزش باد به همراه رگبار پراکنده باران خواهیم بود همچنین روزهای پنجشنبه تا شنبه شاهد افزایش گستردگی بارش‌ها به شکل رگبار باران و وقوع رعد و برق خواهیم بود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا