اجتماعیاخبار خراسان رضویسایرحوزه ها

دمای هوای خراسان رضوی 10 درجه کاهش می‌یابد

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: دمای هوای این استان ۱۰ درجه کاهش می‌یابد و بارش باران که از دیروز در خراسان رضوی آغاز شده است از عصر امروز شدت می‌گیرد.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، مرتضی اثمری اظهار کرد: دمای هوای این استان ۱۰ درجه کاهش می‌یابد و بارش باران که از دیروز در خراسان رضوی آغاز شده است از عصر امروز شدت می‌گیرد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: بارش باران در بیشتر شهرستان‌های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است که بیشترین آن در خواف با ۱۶ میلیمتر بوده همچنین بیشترین ارتفاع برف نیز در قوچان با چهار سانتی‌متر ثبت شده است.

وی بیان کرد: پس از خواف، شهرستان‌های سرخس و تربت حیدریه به ترتیب با ۱۰ و هشت میلیمتر بیشترین بارش را طی این مدت در خراسان رضوی داشته‌اند و میزان بارش رخ داده طی این مدت در مشهد کمتر از یک میلیمتر بوده است.

اثمری افزود: بارش برف و باران تا روز سه‌شنبه هفته جاری در این استان به صورت متناوب ادامه دارد که طبق پیش‌بینی‌های انجام شده بیشترین آن طی عصر امروز یکشنبه تا صبح دوشنبه هفته جاری رخ خواهد داد.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: برای مناطق سردسیر خراسان رضوی طی این مدت بارش برف همراه با وزش باد و افت دما پیش‌بینی شده است. 

وی با اشاره به روند کاهشی دما در خراسان رضوی از امروز یکشنبه ادامه داد: بیشنیه دمای هوای امروز مشهد ۱۰ درجه سلسیوس پیش‌بینی شده است که نسبت به روز گذشته کاهش ۱۰ درجه‌ای دارد و تا روز سه‌شنبه با نوسان یک تا ۲ درجه‌ای همراه است. 

اثمری گفت: کمیته دمای هوای مشهد دیشب سه درجه سلسیوس بود که شب‌های آینده به ۲ درجه زیر صفر می‌رسد. 

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی افزود: کوهسرخ با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر و سرخس با بیشینه دمای ۲۴ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند و بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان سرخس با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا