اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

دمای هوای خراسان رضوی افزایش می‌یابد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، امروز و فردا دمای هوا در بیشتر نقاط استان افزایش خواهد یافت به‌طوری دمای هوای امروز مشهد نسبت به دیروز با پنج درجه افزایش در گرمترین ساعات به ۱۲ درجه بالای صفر و فردا جمعه به ۲۶ درجه بالای صفر خواهد رسید.

مرتضی اثمری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ با اشاره به هشدار نارنجی صادر شده از سوی اداره کل هواشناسی استان، افزود: از اواخر وقت امروز و با توجه به تغییرات شدید فشار هوا انتظار می‌رود، بر شدت و سرعت وزش باد در سطح استان افزوده شود به طوری که روز جمعه احتمال بروز خسارت در بیشتر نقاط استان به‌ویژه نواحی بادخیز وجود دارد.

وی ادامه داد: عملکرد این سامانه جوی منجر به وزش باد شدید در سطح استان همراه با گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا همراه با احتمال بروز خسارت پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی سرعت و شدت وزش باد، احتمال آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی و همچنین سقوط اجسام از ارتفاع وجود دارد و بر همین اساس باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از وزش باد شدید در نظر گرفته شود و همچنین از عملیات کوهنوردی و صعود به ارتفاعات به شدت پرهیز شود.

اثمری با بیان این که در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین ۲ تا هفت درجه سلسیوس در نوسان بوده است، گفت: در این بازه شهرستان خوشاب با کمینه دمای هوای صفر درجه و بردسکن با بیشینه دمای هوای ۲۳ درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بوده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین شدت وزش باد طی این مدت نیز در شهرستان‌ سبزوار با سرعت ۵۸ کیلومتر در ساعت و بیشترین مقدار بارش نیز از شهرستان کلات با ۲.۵ میلیمتر گزارش شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا