اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

دشمن «اسلام سیاسی» را هدف گرفته است


به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد مقدس که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز نوزدهم دی‌ماه اشاره و اظهار کرد: توجه به این روز و حوادث آن برای ما به‌خصوص برای نسلی که آن روز را درک نکرده است، اهمیت بسیاری دارد.

وی، نوزده دی ماه ۵۶ را سرآغاز زنجیره حرکت‌هایی دانست که به سقوط رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی منتهی شد و ادامه داد: قدرت‌های آن روز جهانی اعم از قدرت امپریالیستی آمریکا و قدرت‌های الحادی شوروی و چین از این رژیم حمایت می‌کردند اما در مقابل مردم به پاخاسته با دست خالی شکست خورد.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: آن قدرت به خاطر پوچ بودن از داخل و بر اثر تراکم فساد و جنایت و همچنین نفرت عموم ملت سقوط کرد و مردم به‌خاطر غیرت دینی و حمایت و امداد الهی و پیروز شدند.

غیرت دینی ضامن تحقق حکمرانی دینی

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب در دیدار مجازی با مردم قم بر دو نکته «غیرت دینی» و «هدف و مقصد جنگ نرم» تأکید داشتند، خاطرنشان کرد: غیرت دینی به این معناست که ما «ضعف و ناتوانی دین»، «دشمنی خدا» و «سقوط ارزش‌ها» را تحمل نکنیم؛ کسی که غیرت دینی دارد، نمی‌تواند ببیند اسلام ناتوان شده و مورد حمله قرار گرفته یا نظاهر و تجاهر به فسق انجام شود و بی‌تفاوت باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که پیروزی انقلاب اسلامی به معنای تشکیل حکومت اسلامی است، اضافه کرد: حکمرانی دین این است که دین در زندگی اجتماعی ما حکمرانی کند، یعنی حلال، حرام و واجب خدا در زندگانی ما اجرا بشود.

وی یادآور شد: «اسلام سیاسی» یعنی حکومت و حکمرانی اسلامی در جامعه پیاده شود پس ضامن غیرت دینی، وجود اسلامی سیاسی است.

دشمنان ما دشمن اسلام سیاسی هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که اسلام سکولار، اسلام ضد غیرت دینی است، گفت: افرادی که در مدیریت جامعه و کشورشان دنبال غیر اسلام، نظام‌های لیبرال دموکراسی و نظام‌های دیگر هستند، بی‌غیرت دینی هستند.

وی تصریح کرد: دشمنان ما دشمن اسلام سیاسی هستند و با اسلام سکولار دشمنی ندارند، هرچه می‌خواهی نماز بخوان، هرچه می‌خواهی دعا بخوان، آمریکا دشمن نیست اما اگر طرفدار اسلام سیاسی شدی که چرا در مقابل تهاجمات و تجاوزات نابکرانه یک غده سرطانی منطقه مثل صهیونیست‌ها، ملت فلسطین باید رنج ببیند، آمریکا دشمن است.

وی با اشاره به سیاه‌نمایی‌ها و توهین به شخصیت‌های نظام اسلامی در فضای مجازی، اظهار کرد: این فضای مجازی که مالامال از توهین به اشخاص و مسئولین و ایجاد نارضایتی و سیاه‌نمایی برای مردم است را دشمن درست کرده است.

برخی در فضای مجازی حرف دشمن را بازگو می‌کنند

آیت‌الله علم‌الهدی فضای فعلی شکل گرفته در فضای مجازی را میدان جنگ دشمن توصیف کرد و افزود: متأسفانه درصدی از مطالب در این فضا نیز بازنشر حرف‌های خارجی است که از روی احساسات و ندانسته انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که دشمن در این جنگ نرم، اسلام سیاسی را هدف گرفته است، خاطرنشان کرد: دشمن می‌بیند اگر اسلامی سیاسی در این کشور براندازی شود و نظام از بین برود، بر همه چیز مردم مسلط می‌شود، کسانی که دست دست به قلم هستید نباید در مقابل حمله به پیغمبر و اسلام بی‌تفاوت باشند.

طوری نقد شود که بهانه به دشمن ندهیم

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر این‌که نقد در این مملکت آزاد است و باید نقد انجام شود، تصریح کرد: این درست نیست بنده حرفی بزنم، کسی نقد نکند و بگویم هرچه گفتم درست است، دولت کار خودش را انجام دهد و بگوییم کسی نقد نکند و هر کار کرده درست است، باید نقد بشود به‌خصوص دستگاه‌های نظارتی و مجلس باید نقد کنند اما حواسشان باشد نقدی نکنند که آب به آسیاب دشمن بریزند.

وی با بیان این‌که نباید طوری نقد کرد که دشمن به استناد حرفی که یک آقای مسئول یا آقایی در مجلس می‌زند، بهانه به دست دشمن داد، گفت: برادری که به یک حرف و عملکرد نقد دارد نباید برود در صف دشمن بایستد، طوری نقد کند که دشمن استفاده نکند و در عین حال نظر خود را نیز بیان کند.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا