اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

دست‌اندازی به حریم شهر مشهد نگران‌کننده است


به گزارش رسانه خراسان بزرگ، جواد خدایی در آئین آغاز پویش مردمی «ایران سرسبز، هر ایرانی یک درخت» در مشهد اظهار کرد: همواره نگرانی‌هایی نسبت به دست‌اندازی در حریم شهرها وجود دارد که ما نیز نسبت به این مسئله در حریم شهر مشهد مقدس نگرانی جدی داریم.

وی ادامه داد: امید است همه مسئولان، دست‌اندرکاران و دلسوزان این آب و خاک به‌ویژه در شهری که متعلق به امام رضا (ع) و بخش مهمی از آئین، فرهنگ و دین اسلام قلمداد می‌شود، نسبت به این داشته‌ها توجه ویژه داشته باشند و بدانند که قطعأ این داشته‌ها مانع توسعه نخواهد بود و ما می‌توانیم آنها را همسو و همراه با اهداف بلندمدتی که داریم، دیده و در کنار خود داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: ارتفاعات جنوبی شهر مشهد سال‌ها محل مناقشه‌ای بود که تصمیم گیری درباره آن منبعث از بیانات مقام معظم رهبری خواهد بود، هر تصمیم‌گیری و هر نوع اقدامی که بخواهد در این محدوده انجام گیرد، قطعأ بر پایه تذکرات و اوامر رهبری خواهد بود.

وی گفت: در توسعه کشور نیازمند یک مفاهمه دقیق نسبت به امر توسعه هستیم و تا زمانی که مرزهای اندیشه‌ای و فکری‌مان را نسبت به این واژه، یعنی پیشرفت و توسعه متناسب نکنیم ممکن است دچار تعارضاتی شویم که بعضاً سرمایه‌های بلندمدت‌مان را در ادامه مسیر از دست بدهیم.

خدایی افزود: قرارگیری در چنین موقعیت مکانی در این زمان، حاکی از این است که ما نسبت به مسئله منابع طبیعی یک مفاهمه مشترک داریم و آن را به‌عنوان یک سرمایه بلندمدت به رسمیت می‌شناسیم و احساس می‌کنیم توسعه زمانی می‌تواند معنا پیدا کند که در تعارض با این منافع و منابع نباشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: منابع طبیعی در جغرافیایی که در آن قرار داریم، همین کوه‌ها، آسمان آبی و این درختان سرسبزی است که امروز کاشته می‌شوند و امیدواریم بتوانیم در آنچه به‌عنوان اسناد و خطوط کلی توسعه در سرزمینمان تعریف می‌کنیم، کاملأ منبعث از این مفاهیم تصمیم گیری کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که سایر اقدامات در حوزه منابع طبیعی در راستای پویش مردمی «ایران سرسبز، هر ایرانی یک درخت» باشد تا در سال‌های پیش رو، شرایط بهتری را از حیث امانت‌داری منابع طبیعی داشته باشیم.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا