اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

دبیر شورای امنیت کشور از مهمانشهر تربت‌جام بازدید کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- دبیر شورای امنیت کشور روز چهارشنبه پس از سفر به مشهد عازم شهرستان مرزی تربت‌جام شد و از مهمانشهر، محل اسکان مهاجران افغانستانی در این شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه رسانه خراسان بزرگ،  سید مجید میر احمدی روز چهارشنبه در سفر به تربت‌جام از تاسیسات خدماتی این مهمانشهر شامل مراکز درمانی، خوداشتغالی و آموزشی و همچنین مجموعه‌های تازه افتتاح شده این مرکز ویژه اتباع افغانستان بازدید کرد و در جریان نحوه ارائه خدمات و مشکلات اتباع خارجی ساکن در این مجموعه قرار گرفت.

طرح تجهیز کلینیک بهداشت و درمان مهمانشهر تربت‌جام با اعتبار ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، راه اندازی کارگاه کامپیوتر هنرستان دخترانه انصار با پنج و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه ، راه اندازی کارگاههای خود اشتغالی از قبیل فست فود، جوشکاری و آرایشگاه زنانه با اعتبار ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال، هفته گذشته در این مهمانشهر افتتاح شد که  این طرحها برای ۱۵ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.

بر اساس اعلام اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، مهمانشهر تربت جام با دارا بودن ۹۰۰ واحد مسکونی هم‌اکنون میزبان ۲ هزار و ۵۰۰ مهاجر افغانستانی است.

دبیر شورای امنیت کشور از مهمانشهر تربت‌جام بازدید کرد

سید مجید میر احمدی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور همچنین در ادامه سفر دو روزه خود به خراسان رضوی از مرز دوغارون تایباد با کشور افغانستان بازدید خواهد کرد.

مهمانشهر ۱۰۰ هکتاری مهاجران تبعه افغانستان در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر تربت‌جام ، سال ۱۳۷۳ با اهداف بشردوستانه توسط دولت جمهوری اسلامی ایران برپا شد. 

مرکز شهرستان مرزی تربت‌جام در ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا