اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

دانشگاه فردوسی مشهد آماده برگزاری کلاس‌های حضوری شد

مشهد – رسانه خراسان بزرگ – مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: این مرکز آموزش عالی برای برگزاری حضوری کلاس‌ها در نیمسال تحصیلی جاری آمادگی کامل را دارد.

دکتر سیدحسین سیدموسوی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ اظهار داشت: با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اختیاراتی که به دانشگاه ها محول شده است، نحوه اجرا و راهکارهای مناسب برای برپایی حضوری کلاسها تا قبل از آغاز نیمسال جدید تحصیلی، اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مصوبات ستاد استانی و ملی کرونا در تصمیم گیری‌ها لحاظ می‌شود، اظهار کرد: دانشگاه فردوسی مشهد نیز با توجه به تجربیات آموزش مجازی که در دوره پاندومی کرونا اندوخته است، روش‌های آموزشی جایگزین را برای برگزاری کلاس‌ها تعریف کرده است، به گونه‌ای که برخی از کلاس‌ها به صورت غیرحضوری، برخی مجازی و تعدادی از دروس نیز به صورت ترکیبی حضوری – مجازی برای بهره مندی دانشجویان از دروس کارگاهی، آزمایشگاهی و مهارتی تعریف شد.

مدیر دفتر ریاست دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: بر همین اساس در نیمسال گذشته، دروس مقطع دکتری به صورت حضوری برگزار شد و حتی بر اساس نظر برخی از استادان و دانشکده ها، شرایط حضور برخی دانشجویان سایر مقاطع برای آموزش هم فراهم شد.

او با اشاره به اینکه حدود هزار و ۲۰۰ دانشجوی مقطع دکتری در حال استفاده از خوابگاه‌های این دانشگاه هستند، گفت: هم اکنون خوابگاه های دانشگاه با ظرفیت حداقلی تعریف شده از سوی ستاد کرونا فعال است و برای استفاده از ظرفیت بالاتر در نیمسال آینده، نظر ستاد ملی و استانی کرونا نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.

سیدموسوی همچنین در پاسخ به اختلال ایجاد شده در سامانه آزمون این دانشگاه در نخستین روز برگزاری امتحانات ترم اول، افزود: در همان زمان مسوولان تمام تلاش خود را برای برطرف کردن این نقیصه انجام دادند و تصمیم گیری در خصوص برگزاری مجدد آن امتحانات به خود استادان محول شده است.

دانشگاه فردوسی مشهد که سال ۱۳۲۸ تاسیس شد، سومین دانشگاه باسابقه ایران پس از دانشگاه‌های تهران و تبریز است. هم اینک در دانشکده‌های ادبیات و علوم انسانی، الهیات و معارف اسلامی، علوم، مهندسی، کشاورزی، علوم ریاضی، علوم اداری و اقتصادی، دامپزشکی، علوم تربیتی و روانشناسی، منابع طبیعی، علوم ورزشی، معماری و شهرسازی، حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه ۲۵ هزار دانشجو تحصیل می‌کنند که بیش از چهار هزار نفر آنان در مقطع دکتری، هشت هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و بقیه در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستند.

بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجوی خارجی نیز از دیگر کشورهای جهان در این دانشگاه تحصیل می‌کنند و این دانشگاه از نظر تعداد دانشجویان خارجی رتبه نخست را در میان دانشگاه‌های ایران در اختیار دارد.

مجموعه دانشگاه فردوسی مشهد با ۱۳ دانشکده، هفت پژوهشکده، ۱۳ خوابگاه، کتابخانه مرکزی، ساختمانهای اداری، تاسیسات و محوطه‌های ورزشی و فضای سبز در گستره ۳۰۰ هکتاری در جنوب غربی کلانشهر مشهد واقع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا