اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

داشته‌های فرهنگی در راستای حمایت از اهداف انقلاب اسلامی باشد


به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی اسماعیلی ظهر پنجشنبه در هجدهمین نشست دبیران هم‌اندیشی دانشگاه‌های کشور که در مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: به عنوان متصدی فرهنگی مجموعه دولت استنباطم این است که باید برای اقدامات فرهنگی تغییر ریل صورت گیرد تا فضای فرهنگی در مسیر اهدف انقلاب اسلامی قرار گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: منظور از بازسازی فرهنگی را نباید به ادغام مجموعه‌های فرهنگی در یکدیگر باشد فروکاست بلکه در بحث تغییر انقلابی ساختارهای فرهنگی، هدف این است که داشته‌های فرهنگی ما در راستا و حمایت از اهداف انقلاب اسلامی باشد نه در نقطه مقابل آن قرار گیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر در کشور با انباشت تصمیمات گرفته شده مواجهیم که در تضاد با ریل گذاری فرهنگی جدید است.

اسماعیلی، سینما را مهمترین ژانر و تاثیرگذارترین ابزار برای تأثیر بر فرهنگ توصیف کرد و افزود: اکنون که ۲۰ سال از جنگ خلیج فارس می‌گذرد، استکبار جهانی دست کم ۵۰۰ فیلم خوب برای توجیه حضور جنگ افروزانه در این جنگ ساخته که بیانگر توجه جبهه مقابل به ابزار سینماست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: متأسفانه سینما در کشور ما نه تنها در مسیر آرمانهای جمهوری اسلامی رکت نمی‌کند بلکه در تعارض با این آرمانهاست.

وی بیان کرد: چرا از پول نظام و بودجه‌ای که با همه مشکلات برای ترویج معارف اسلامی و هویت ایرانی اسلامی در اختیار حوزه فرهنگ قرار می‌گیرد خروجی مناسبی نداریم و خروجی آن در سینما بر خلاف اهداف رسمی ماست.

گفتنی است همایش دبیران هم‌اندیشی دانشگاه‌های کشور در مشهد، امروز و فردا به میزبانی نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها در مشهد در حال برگزاری است.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا