اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

دادستان کل کشور: افشای فساد نباید موجب سوء استفاده دشمن شود

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- دادستان کل کشور گفت: پیشگیری از فساد و مبارزه با آن ضروری است اما افشای آن نباید به گونه‌ای باشد که سبب سوء استفاده دشمن و رسانه های معاند شود.

به گزارش قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه الله الاعظم (عج)، حجت‌الاسلام‌ محمد جعفر منتظری روز چهارشنبه در نشست سالانه دبیران مجامع مطالبه گر مردمی کشور در مشهد افزود: اصل چنین قرارگاهی که به صورت مردمی اجرا می‌شود مورد توجه دستگاه قضایی است و این امر می‌تواند زمینه همکاری قوه قضاییه با مطالبه گران را فراهم کند.

وی ادامه داد: دادستانی کل کشور در راستای بهبود وضعیت، با مطالبه گران همراه خواهد بود؛ هر کاری که به بهبود وضع کشور کمک کند داستانی ها نیز با آن همکاری خواهند کرد.

دادستان کل کشور با اشاره به عملکرد مسوولان در دولت های قبل گفت: اگر مسوولان تکالیف خود را به درستی انجام می‌دادند وضعیت ما به مراتب بهتر بود.

وی افزود: اگر دولتمردان به دغدغه های رهبر معظم انقلاب توجه می کردند، امروز شاهد اختلاف طبقاتی و فسادهای گسترده نبودیم.

حجت‌الاسلام‌ منتظری ضمن توصیه به تقوای الهی ادامه داد: چنگ زدن به ریسمان الهی و پرهیزگاری سبب می شود به راحتی حق و باطل را از یکدیگر تشخیص دهید و اولین نیاز مطالبه گران از نگاه قرآن همان تقوای الهی است.

مبارزه با فساد خواسته رهبر معظم انقلاب است

معاون قرارگاه فرهنگی و اجتماعی حضرت بقیه الله (عج) هم گفت: مبارزه مردمی با فساد خواسته رهبر معظم انقلاب است، مبارزه با فساد با کار انقلابی میسر است و جریان مطالبه گران مردمی هم باید در این زمینه کمک کند.

ساسان زارع با بیان اینکه مبارزه با فساد جز با ایجاد حرکت عمومی اتفاق نمی افتد افزود: امام راحل و رهبر معظم انقلاب از اولین مبارزانی بودند که به مردم هویت بخشیدند و در نگاه آنان مردم منشاء تحول هستند.

وی با اشاره به جریان خودجوش مطالبه گران مردمی ادامه داد: بخشی از جریان خودجوش مردمی که صحبت امام راحل و رهبر معظم انقلاب را می فهمند معطل حاکمیت و دولت نمی مانند، مثل شهیدان جهان آرا و علم الهدی که در دفاع مقدس پیشقدم بودند و معطل دولت و حاکمیت نماندند.

معاون قرارگاه حضرت بقیه الله (عج) گفت: امروزه در مبارزه با فساد و پیگیری مطالبات مردمی نیز باید با همین استراتژی پیش برویم. امروز ظرفیت خوبی برای پای کار آوردن مردم در راه مبارزه با فساد وجود دارد.

وی افزود: نظارت مردمی و مبارزه با فساد از جمله کارهایی است که می تواند کشور را به قله و اوج برساند و این کار جز با جریان سازی و مردمی کردن امور اتفاق نمی‌افتد.

نخستین نشست سالانه دبیران مجمع مطالبه گر مردمی تا سیزدهم اسفند در مشهد ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا