اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

خرید میوه تنظیم بازار برای ایام نوروز به صورت متمرکز انجام شد

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: خرید میوه تنظیم بازار برای ایام نوروز به صورت متمرکز از سوی اتحادیه مرکزی تعاون روستایی ایران انجام شده است.

مرتضی اعزازی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: خرید میوه تنظیم بازار برای شب عید امسال به صورت عمده در کشور خریداری شده است و تمامی مسایل مربوط به خرید و واریز وجوه به صورت مرکزی انجام می شود، بنابراین سازمان تعاون روستایی در استانها دخالتی در کم و کیف این موضوع ندارد.

وی با بیان اینکه امسال دو مباشر تامین و توزیع برای موضوع میوه شب عید در نظر گرفته شده است، ادامه داد: تامین میوه توسط اتحادیه مرکزی تعاون روستایی ایران و طبق قرارداد با سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام می‌شود  و در بخش توزیع نیز اتحادیه‌های استانی در سراسر کشور مباشر توزیع هستند که شامل حمل ، ذخیره سازی و ارسال به شهرستانها می‌شود.

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی تصریح کرد: بنابراین اتحادیه‌های استانی و سازمان تعاون روستایی در استانها دخل و تصرفی در خرید گران یا ارزان میوه تنظیم بازار عید امسال ندارند.

وی با بیان اینکه حمل و ذخیره‌سازی سیب در استان به پایان رسیده است، ادامه داد: حمل و ذخیره‌سازی پرتقال با توجه به اهمیت کیفیت مطلوب آن زمانبرتر شده و تاکنون دو سوم سهمیه استان از این بابت ذخیره‌سازی شده است.

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی اظهار کرد: طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار استان، برای تنظیم بازار میوه شب عید به ۶۰۰ تن سیب و هزار و ۲۰۰ تن پرتقال نیاز است که اکنون کار ذخیره‌سازی این محصولات در مراحل پایانی است.

وی در خصوص قیمت و زمان توزیع میوه تنظیم بازار در خراسان رضوی گفت: طبق تصمیم کارگروه مرکزی سازمان تعاون روستایی، برنامه‌ریزی در خصوص زمان‌بندی توزیع و قیمت عرضه میوه تعیین و به استان  ابلاغ خواهد شد.

با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده میزان هزار و ۲۰۰ تن پرتقال که از این میزان ۸۰۰ تن پرتقال تامسون و ۴۰۰ تن پرتقال والنسیا است و نیز ۶۰۰ تن سیب درختی که ۷۰ درصد آن سیب زرد و ۳۰ درصد سیب قرمز است، برای عید  ۱۴۰۲ در خراسان رضوی در نظر گرفته شده است.

استان خراسان رضوی با ۳۳ شهرستان، ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفر جمعیت دارد.  

توزیع سیب و پرتقال تنظیم بازار که به منظور کنترل بازار در ایام پایانی سال انجام می شود، از ۲۰ اسفند ماه امسال آغاز و تا ۱۵ فرودین ماه سال آینده ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا