اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

خراسان رضوی میزبان اجرای دوره منطقه‌ای تربیت مربی قرآنی شد

مشهد-رسانه خراسان بزرگ- معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: براساس تفاهمنامه منعقده بین این اداره کل و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد این استان میزبان برگزاری دوره منطقه ای تربیت مربی در رشته های مفاهیم قرآن کریم و نهج البلاغه شده است.

حجت الاسلام محمدتقی کاظمی نسب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: ثبت نام این دوره از متقاضیان استانهای خراسان رضوی، تهران، قم، خراسان شمالی و خراسان جنوبی از نیمه دوم دی ماه امسال توسط موسسه تدبر در قرآن و سیره مشهد آغاز شده است و تا ۲۳ دی ماه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: ظرفیت پذیرش متقاضی در این دوره آموزشی ویژه خواهران و برادران ۱۰۰ نفر است که سهم هر استان ۲۰ نفر بوده و پس از شروع دوره های آموزشی، متقاضیان این دوره را طی سه تا چهار سال به اتمام می رسانند.

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی شرایط ثبت نام در این دوره آموزشی را برخورداری از مدرک کارشناسی رشته های الهیات، معارف اسلامی، علوم قرآن و حدیث، تفسیر یا سطح ۲ حوزه، داشتن مدرک مفاهیم قرآن کریم یا نهج البلاغه با توجه به رشته انتخابی، داشتن حداقل سن ۲۵ سال و حداکثر سن ۴۵ سال دانست.

کاظمی نسب مزایای شرکت در این دوره تربیت مربی را اعطای گواهینامه رسمی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و امکان معرفی فرد به سازمانها و نهاد به منظور تدریس برشمرد.

وی اضافه کرد: برگزاری دوره های آموزشی تربیت مربی مفاهیم قرآن کریم و نهج البلاغه برای متقاضیان استانهای خراسان جنوبی، خراسان شمالی، تهران و قم به صورت غیرحضوری و برخط و برای متقاضیان استان خراسان رضوی به صورت حضوری است.

۱۰۸ موسسه مجوزدار قرآن و عترت در خراسان رضوی وجود دارد و ۲۷۰ فعال قرآنی این استان شناسنامه دار و عضو صندوق اعتباری هنر هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا