اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

خراسان رضوی فهرستی از ایرانیان مستعد سرمایه‌گذاری فراهم کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ – مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی گفت: به منظور جذب ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه‌گذاری در ایران، به‌ویژه استان خراسان رضوی فهرستی مشتمل بر بیش از هزار نفر از آنان تهیه شده که در حال برقراری ارتباط با آنان هستیم.

فاضل خیاط روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار رسانه خراسان بزرگ افزود: هنوز داده‌های مربوط به این افراد، خام و برقراری ارتباط با آنان بسیار دشوار است اما بستر این کار برای جذب سرمایه گذاران فراهم شده است و پیرو دستور استاندار خراسان رضوی، در تلاش برای برقراری ارتباط با آنان از طریق ارسال ایمیل، معرفی پروژه ها و ارسال اطلاعات مربوط به آنها هستیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های مرکز خدمات سرمایه گذاری، دعوت از ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در پروژه های این استان است که با توجه به اطلاعات به دست آمده و زمینه علاقه مندی و تخصص آنان بر آن شدیم تا فرصت هایی مطابق با ذائقه و علاقه آنان را فراهم کنیم.

مدیر مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی به یکی دیگر از وظایف این مرکز برای ارائه مشاوره به سرمایه‌داران خارجی اشاره و بیان کرد: اتباع خارجی عمدتا طرحهای خود را برای سرمایه گذاری در استان به این مرکز معرفی می کنند که راهنمایی های لازم در این زمینه به آنان داده می شود.

خیاط گفت: امسال زمینه اجرای ۲ یا سه طرح مشترک با مشارکت اتباع خارج در شهرکهای صنعتی خراسان رضوی فراهم شده و معرفی لازم در خصوص این طرحها برای آنان انجام گرفته است.

بنا بر اعلام مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی، امسال ۶۲ طرح به ارزش ۵۷.۹ میلیون دلار در حوزه‌های صنعت، کشاورزی، ساختمان، خدمات، حمل و نقل و ارتباطات، آب و برق و گاز در قالب سرمایه‌گذاری خارجی جذب این استان شده است. 

بر اساس آیین‌نامه مصوب هیات وزیران ، “مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خراسان رضوی” به ریاست استاندار و با مسوولیت اجرایی اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی استان از سال ۱۳۸۹ فعال شده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا