اخبار خراسان رضویخراسان رضوی

خراسان رضوی ظرفیت پیوند اشتغال و تولید دانش‌بنیان را دارد


به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در بدو ورود به مشهد مقدس در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد این شهر با اشاره به سبقه تاریخی و تمدنی خراسان رضوی، اظهار کرد: خراسان رضوی خطه تاریخی، تمدنی و فرهنگی برای ملت مسلمان ایران است.

وی ادامه داد: پایتخت معنوی و مذهبی ایران اسلامی از استان‌هایی است که در آن فقها، فیلسوفان، شاعران و رزمندگان عزیزی پرورش یافته‌اند که مایه مباهات هستند و پایگاه علم و دانش جهان تشیع به شمار می‌روند.

رئیس جمهور، خراسان رضوی را دارای ظرفیت‌های فراوان از جمله نیروی انسانی تحصیل کرده و کارآمد برشمرد و گفت: علاوه بر آن، ظرفیت‌های بسیاری در حوزه کشاورزی، صنعت و معدن در این استان وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت مراکز علمی و دانش‌بنیان در خراسان رضوی، خاطرنشان کرد: این استان به دلیل داشتن مراکز تولیدی دانش‌بنیان می‌تواند بین اشتغال و تولید دانش‌بنیان پیوند برقرار کند.

رئیسی با تأکید بر این‌که فقر و نداری زیبنده این استان نیست، تصریح کرد: پیش از سفر استانی به خراسان رضوی، بررسی‌های لازم صورت گرفته و برنامه‌ای برای سفر پیش‌بینی شده که امیدواریم مسائل و مشکلات منطقه بررسی و در جلسات مختلف با مدیران عالی و نمایندگان استان تصمیمات مناسبی برای رفع مشکلات به نفع مردم گرفته شود.

منبع : خبرگزاری مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا