اخبار خراسان رضویاستانها > خراسان رضوی

خانه خلاق و نوآوری بنیاد کرامت رضوی در مشهد آغاز به کار کرد

مشهد- رسانه خراسان بزرگ- مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: خانه «خلاق و نوآوری کرامت» که با هدف توسعه نوآوری و کسب و کارهای اجتماعی در قالب برنامه توسعه زیست بوم نوآوری اجتماعی و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفته است به‌طور رسمی در مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش روز یکشنبه آستان‌ قدس رضوی، محمدحسین استادآقا افزود: این بنیاد در راستای استقرار نظام نوآوری در ارکان ساختاری خود و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری «خانه خلاق و نوآوری کرامت» را فعال‌ کرده است و با ایجاد آن، توسعه نوآوری و بهره‌گیری از فرصت‌های خلاقانه به‌منظور ارائه راهکارها، ایده‌‎های نو و تولید محصولات در چارچوب ماموریت‌های بنیاد کرامت رضوی را دنبال خواهد کرد.

وی ادامه داد: این خانه که زیر نظر بنیاد کرامت رضوی فعالیت می‌کند با حمایت از ایده‌ها و استارتاپ‌های نوآورانه، در تمامی مراحل ایده پروری، تاسیس و توسعه نوآوری و کسب و کارهای اجتماعی همراه نوآوران خواهد بود.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی گفت: در این راستا این مرکز، خدمات متنوعی را به هسته‌های نوآور و خلاق ارائه می‌دهد که از آن جمله می‌توان به در اختیار گذاشتن فضای کار اشتراکی، تأمین مالی، اختصاص شبکه‌های مخاطبان و شبکه‌سازی اشاره کرد.
استاد آقا افزود: ماموریت کلیدی و حوزه عملکردی این مجموعه، حوزه نوآوری اجتماعی است و قرار است بر اساس سرمشق نوآوری باز، از ایده‌ها، طرح‌ها و استارت‌اپ‌های فعال در حوزه نوآوری اجتماعی برای حل مسایل جاری، بهبود عملکرد و ایجاد راه حل‌های نوآورانه دارای ارزش افزوده استفاده شود.

وی ادامه داد: از دیگر فعالیت‌های این خانه، می‌توان به سرمایه‌گذاری خطرپذیر اشاره کرد، همچنین این مرکز علاوه بر فعالیت‌های شتاب‌دهنده، روی طرح‌ها و استارت‌اپ‌های بالغ‌تر نیز سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی درباره محورها و حوزه‌های فعالیت خانه خلاق و نوآوری کرامت گفت: ارائه الگوهای نوین تنظیم‌گری اجتماعی، الگوهای نوین خدمات داوطلبانه با محوریت کانون‌های خدمت، الگوهای نوین خدمات اجتماعی، پلتفرم داده و محتوای اجتماعی، الگوهای نوین افزایش بهره‌وری دارایی‌های فیزیکی موجود، مدل‌های نوآورانه مشارکت‌های مالی، الگوهای نوین تربیت رهبران اجتماعی آینده، الگوهای جدید استمرار ارتباط با شبکه‌های مخاطبان و الگوهای نوین سبک زندگی، راهنمایی، مشاوره و خدمات‌دهی، مهم‌ترین این محورهاست.

استاد آقا افزود: همه ایده‌پردازان و فعالان در حوزه‌های نوآورانه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در محورهای فراخوان جذب ایده خانه خلاق و نوآوری کرامت، به نشانی inn.bkr.ir مراجعه کنند.

بنیاد کرامت رضوی (ع) به عنوان هلدینگ فعالیتهای اجتماعی و بازوی اجرایی حوزه اجتماعی و معرفتی آستان قدس رضوی محسوب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا