اخبار خراسان رضویبانوانتناسب اندام و زیبایی

خاص‌ترین خاصیت گلاب را بدانید/راهکارهای طب سنتی برای رفع ریزش مو و پوستی صاف

متخصص طب سنتی گفت: شستن صورت با گلاب باعث جلوگیری از چروک پوست می‌شود.

به گزارش رسانه خراسان بزرگ، علیرضا ابوالفضلی اظهار کرد: شستن صورت با گلاب باعث جلوگیری از چروک پوست می‌شود.

متخصص طب سنتی افزود: اولین مشکلی که در بحث پوست بسیاری درگیر آن هستند چروک، آکنه، کک و مک، لک و جوش است. سیاهی زیر چشم یا افتادگی عضلات صورت هم از دغدغه‌های افراد است.

وی بیان کرد: توصیه می‌شود قبل از هر اقدامی آزمایش کبد بدهید؛ چون اختلال آنزیمی، کبد چرب و کبد بیش از حد گرم روی پوست و مو تاثیر بسیار داشته و باعث شل شدن عضلات صورت می‌شود و پوست صورت چروک می‌شود. ریزش موی شدید و لک‌های قهوه‌ای و سیاه و یا کک و مک می‌تواند متاثر از کبد باشد.

ابوالفضلی تصریح کرد: به علاوه کبد بحث اعصاب و روان نیز در مشکلات پوست و مو تاثیر دارد. اعصاب نا آرام ریزش مو را زیاد کرده، صورت را چروک و کک و مک را زیاد می‌کند.

متخصص طب سنتی با اشاره به بحث سلامت اعصاب و روان، افزود: یک بحث مقوله استرس یا اضطراب‌هایی است که تبدیل به استرس می‌شود و ناشی از دغدغه‌مندی‌های زیاد در طول روز است و بحث دیگر این است که در طول روز به چه چیزی فکر می‌کنیم و آیا این مسائل مثبت هستند یا منفی. بحث پوست و مو به شدت از اعصاب و روان و افکار منفی تاثیر می‌گیرند.

وی ادامه داد: اگر بعد از آزمایش متوجه شدیم مشکل جسمی نداریم برای داشتن پوستی شاداب توصیه می‌شود روزی 4 بار با گلاب صورت‌مان را بشوییم که در بازه زمانی یک ماه تا چهل روز منافذ پوست را باز کرده و رطوبت را به پوست می‌رساند که از چروک جلوگیری می‌کند. ماسک شوید و بابونه به ویژه برای خانم‌ها توصیه می‌شود؛ به طوری که به صورت خمیر در آورده و آن را به مدت ده شب استفاده کنیم. آرد گندم و سرکه انگبین به صورت ماسک نیز می‌تواند ضد چروک باشد.

ابوالفضلی بیان کرد: خوردن سبزی‌ها به ویژه سبزی خرفه نیز توصیه می‌شود. سبزی خرفه موسوم به سبزی حضرت زهرا (س) است و بسیار باعث شادابی پوست می‌شود و سبزی قابل دسترسی است. حذف شیرینی‌جات مصنوعی از ملزومات جدی برای شادابی پوست است. یکی از بزرگترین سموم برای پوست شیرینی‌جات مصنوعی است.

متخصص طب سنتی اظهار کرد: کسانی که ریزش مو دارند از شامپوهای تبلیغاتی که برای ریزش مو است استفاده نکنند؛ چون تاثیر چندانی ندارد و گاهی درباره گیاهی بودن آن‌ها حقیقت بیان نمی‌شود.

وی متذکر شد: از شامپو و صابون گیاهی استفاده شود؛ همچنین فرد می‌تواند عسل و روغن زیتون یا عسل و روغن بادام تلخ را به مو زده و به مدت نیم ساعت صبر کرده و به حمام برود، در حمام به صورت نشسته دوش بگیرد چون سرپا دوش گرفتن باعث ریزش موی بیشتر می‌شود.

ابوالفضلی بیان کرد: همچنین سدر، ختمی، حنا و مورد ترکیبی است که اگر ده دقیقه روی سر فرد بماند و در این فرایند پنج الی شش هفته تکرار شود می‌تواند از ریزش مو جلوگیری شود.

متخصص طب سنتی اظهار کرد: در گذشته در حمام‌ها خیلی کارها انجام می‌شد از جمله کیسه کشیدن، مشت و مال که باعث باز شدن منافذ پوست می‌شود. کیسه کشی هفته‌ای یک نوبت به همراه روشور باعث باز شدن منافذ پوستی و از بین رفتن چربی مازاد بدن می‌شود.

وی گفت: کک و مک‌های وراثتی و جای جوش و آکنه با مخلوط سرکه سیب و پودر سیاهدانه و یا پوست خیار و سرکه سیب خیلی سریع از بین می‌رود که باید در بازه زمانی یک ماه تا چهل روز در آن مداومت صورت گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا